Fotbalisté Šumic nadělili bůra Jalubí

Region - Úvodní jarní kolo v I. B třídě fotbalistů mnoho překvapivých výsledků nepřineslo. V skupině B se v čele „utrhla“ Štítná nad Vláří, která na druhou Kelč má náskok již čtyři body. V „céčku“ se vedoucí Osvětimany protrápily k výhře proti poslednímu Zlámanci.

6.4.2010

Ilustrační foto.Foto: Josef Hlaváček

Vel. Karlovice B - Lhota u Vs. 1:0 Pinkava, Prostř. Bečva - Val. Polanka 3:3 Kysučan 3 - Filgas, Trčka, Plšek, Val. Meziříčí B - Janová 1:1 Výmola - Filgas, Podlesí - Zašová 0:0, Hovězí - Hor. Lideč 1:0 Juřica, Choryně - Val. Příkazy 2:4 Mácha, Hadvičák L. - Vaculka 3, Šenkeřík, Val. Bystřice - Poličná 0:2 Marek 2.

LUBNÁ - MALENOVICE 0:1 (0:0)
Domácí měli od úvodu optickou převahu, ze které se však Malenovice dokázaly vymanit. Lubná měla gólové šance, které však nedokázala proměnit. Také po změně stran pokračovali domácí v náporu. Malenovičtí však postupně hru vyrovnali a z ojedinělého protiútoku vytěžili rohový kop, po kterém se v 72. minutě prosadil Vichorec. Po obdržené brance Lubná vrhla všechny síly do útoku, čímž otevřela obranu a na závěr mohla ještě inkasovat. Branka: 72. Vichorec. Rozhodčí: Štěpánek. Malenovice: Juráň - Novák, Blaha, Zítek, Rosinec, Stružka, Roubal, Dyšlevský, Střelec, Plachý (Kostka), Vichorec. Trenér: J. Juráň. Ved. mužstva: Čmelák.

LOUKY - FRYŠTÁK 0:2 (0:1)
Loukám k vítězství nepomohla ani nová posila Horák, která přišla na hostování z Bystřice pod Hostýnem. Domácí byli především ve druhé půli herně lepším týmem, ale žehrali na žalostnou koncovku. Louky poprvé inkasovaly minutu před odchodem do kabin - po nedorozumění obrany se krásně trefil Lošťák. Ve druhé půli domácí fotbalisté zvýšili tlak, ale z protiútoku rozhodl o exportu tří bodů do Fryštáku Krhůtek. Branky: Lošťák, Krhůtek. Rozhodčí: Korch. Louky: Uhlár - Janků, Machala, T. Malota, Sviečka, J. Laciga, Štěpánek, Kadlec, Mičola, Horák - Michalovský (70. Landt). Trenér: I. Malota. Fryšták: Sebera - Velikovský, Hubáček, Dvořák, Rudolf, Pšeja, Petráš, Málek, Lošťák, Krhůtek, Bednařík. Střídali: Švajda, D. Mikulík.

MÍŠKOVICE - KELČ 1:0 (1:0)
O tom, že fotbal nemá logiku, se přesvědčili hráči Kelče, kteří měli ze tří čtvrtin utkání pod kontrolou, a přesto prohráli. Své šance začali zahazovat hned od začátku utkání, kdy již ve 3. minutě neproměnili penaltu. Domácí se jen ojediněle dostávali do šancí, ale ve 35. minutě, po chybě hostujícího gólmana, „padajícím listem“ otevřel skóre Stoklasa. Po obdržené brance Kelč vystupňovala tlak, ale do konce poločasu si vytvořila jen dvě slibné akce. Po změně stran začali hosté očekávaným tlakem. Když v 55. minutě z malého vápna přestřelili branku a v rozmezí dalších tří minut chytil domácí brankář další vyložené šance, začali být hosté nervózní. Kruté chvíle však na Míškovice ještě čekaly, jelikož byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Krajča. Kelč však výhodu o jednoho hráče v poli nevyužila. Branka: Stoklasa. Rozhodčí: Zicháček - Veselý, Caletka, delegát: Babušník, ČK: Krajča, 130 diváků. Míškovice: Hložek – Javora, D. Mikala, Prokop, Sieklík, Kopřiva, Matulík, Krajča, Závrbský, Zapletalík, Stoklasa. Střídali: Skotek, Vaculík. Kelč: Kubják - A. Škařupa, Novák, Pitrun, Vinklar, R. Pastrnek, L. Machač, Hegar, Sekala, M. Pastrnek, R. Minář. Střídali: Hlavica, P. Minář, J. Machač.

SLAVKOV POD HOSTÝNEM - SLAVIČÍN B 0:1 (0:0)
Za větrného počasí a na nerovném a tvrdém terénu si obě mužstva vypracovala několik šancí, ale jinak byl k vidění spíše boj a tvrdá hra Slavkova. Po jednom z nešetrných zákroků na záložníka Remeše kopali Slavičínští penaltu, kterou s přehledem proměnil Kulíšek. V závěru Slavkovští hodně kousali, ale všechny šance pokryl výborně chytající Talčík. Branky: Kulíšek z pen. Rozhodčí: Klučka. Slavičín B: Talčík - Fojtík, Bureš, Ocelík, Frolo, Struhař, Both, Samko, Remeš, Kulíšek, Krajíček. Na střídání: Korvas, Floreš, Šála, Lukáš, Gazdík. Trenér: M. Dorůšek.

ADMIRA HULÍN - RUSAVA 1:0 (0:0)
Vstup do jarní části se lépe vydařil Admiře Hulín. V důležitém zápase byli domácí aktivnější. Vytvořili si řadu brankových příležitostí, ovšem pouze jedna skončila za zády hostujícího brankáře. Centr Nedbala za obranu Rusavy proměnil v 53. minutě Štoll. Hosté za celý zápas ani jednou nevystřelili na branku Admiry. Branka: 53. Štoll. Rozhodčí: Chramcov, 180 diváků. Admira Hulín: Nebuchla - Štoll, Janda, Jurášek, M. Nedbal, P. Nedbal (85. Polák), Kubo (46. Kytlica), Spáčil, R. Simerský, Hradil, M. Simerský.

TĚŠNOVICE - VIZOVICE 1:2 (0:1)
V prvním poločase se domácí „vyznamenali“ velmi špatným výkonem ve všech směrech. Hosté svoji převahu potvrdili brankou Kudrnáče. Po změně stran Těšnovičtí zabrali a v 50. minutě byli odměněni vyrovnávací trefou Žiaka. Další příležitosti neproměnili a přišel trest v podobě vítězné branky hostů, když se v 75. minutě po rohovém kopu trefil opět Kudrnáč a rozhodl o výhře Vizovic. Branky: Žiak - Kudrnáč 2. Rozhodčí: Družbík, 150 diváků. Těšnovice: Valoušek - Valašek, Nehoda, Pluhař, M. Pochylý, Veselý, Bartůšek, Židlík, Žiak, Suchánek, Svačina. Střídali. Janoštík, Kunc, Sütto. Vizovice: Kafka - Světlík, Novák, Kudrnáč, Polách, Valenta, Velev, Studeník, Murka, Lukáš, Machač. Střídali: Drga, Surý.

ŠTÍTNÁ N. VLÁŘÍ - HOLEŠOV B 1:0 (1:0)
Lídr tabulky ze Štítné nad Vláří vydřel na úvod jara těsné vítězství nad rezervou Holešova. Hned v úvodu se domácí dostali do souvislého tlaku, který ve 25. minutě po skrumáži před brankou využil Vaculík. Štítná se i nadále dostávala do šancí, které však již zůstaly nevyužity. Navíc podle domácích měly být odpískány dvě penalty na Šenkeříka, ovšem píšťalka rozhodčího zůstala němá. Hosté hrozili především z brejků, ale ojedinělé příležitosti nevyužili. Branka: 25. M. Vaculík. Rozhodčí: Ruman. Štítná nad Vláří: P. Vaculík ml. - Sloboda, Babulík, Machuča, Kořenek - Tkadlec, M. Vaculík, Šuráň, T. Liška - Šenkeřík, Holba. Střídali: F. Liška, Struhař, Polách, Malaník. Trenér: P. Vaculík st.

ZLECHOV - KORYČANY 1:1 (1:1)
Hosté hned na začátku utkání připravili domácím šok, když zaváhání zlechovské obrany zkušeně potrestal kanonýr Zdeněk Lysko - 0:1. Domácí se ale bleskově otřepali. Už v 6. minutě zahrával Kedra trestný kop, jeden z hráčů ve zdi zasáhl míč rukou, penalta se ale nekopala. O čtvrt hodiny později už ale hvizd rozhodčího zazněl, faul na Hynka Vaňka následně potrestal Zajíc. I v dalších minutách měli navrch domácí, žádnou ze dvou šancí ale neproměnili. V závěru poločasu mohli děkovat gólmanu Vendelovi, který Koryčanům zlikvidoval stoprocentní šanci. Po přestávce si domácí opět vytvořili tlak, neměli ale nejpřesnější mušku. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou. Zajímavostí zápasu bylo, že spolu poprvé ve zlechovském dresu nastoupili otec Hynek a syn Tomáš Vaňkovi. Branky: 22. z pen. Zajíc - 3. Liška. Zlechov: Vendel - Ondříšek, Kedra, H. Vaněk, Machala, Tománek, Zajíc, Šebák (83. Bureš), Kremr (85. Kalmus), Slavík, T. Vaněk. Koryčany: Vrba - M. Věžník, Marek, Mušálek, J. Věžník, Petroš, Hála, Posolda, Lysko (85. Nezdařil), S. Koval, Jančík.

HLUK B - UHERSKÝ OSTROH 3:0 (0:0)
Oběma mužstvům ztěžoval kombinaci hrbolatý terén, přesto mohli jít domácí už ve 14. minutě do vedení. Po faulu na Miroše si balon na značku pokutového kopu postavil T. Horák, penaltu ale neproměnil. A když gólman Ostrohu Matuška zlikvidoval Juráskovu hlavičku, skončil první poločas bez branek. Po změně stran se jako první mohli radovat hosté, Pavlas ale tváří v tvář Kovaříkovi neuspěl. Pak už přišla hlucká smrtonosná tříminutovka. Načal ji Jurásek, který zakončil kombinaci Machaly se Z. Horákem. Pak sice mohl vyrovnat Pavlas, jenže znovu neuspěl a domácí přidali v rychlém sledu další dva góly. Nejprve po průniku do šestnáctky zamířil do šibenice Machala, minutu nato se do protipohybu brankáře trefil Miroš - 3:0. Branky: 73. Jurásek, 75. O. Machala, 76. Miroš. Hluk B: Kovařík - Horák Z., Chytil, Matyáš, Horák T. - Janča, Botek, Machala O., Hanák - Miroš, Jurásek. Střídali: Gál, J. Straka, Polášek. Uh. Ostroh: Matuška - Hlůšek, Čápek, Zugar, Kolář, Kunovjánek, Procházka, Jurčeka L., Pavlas, Kovařík, Zajíček. Střídal: Kočiš.

SUŠICE - KUDLOVICE 0:0
Na úvod jara se odehrálo derby soupeřů, jejichž hřiště jsou od sebe vzdálena 500 metrů. Do utkání lépe vstoupili hosté, ale jedinou vážnější příležitost jim zlikvidoval dobře chytající Dúbrava. Od 20. minuty převzali otěže utkání Sušičtí, kteří si také vytvořili jednu tutovou šanci, tu ovšem Šur zazdil. Po přestávce se pokračovalo v bojovném fotbalu bez větších šancí, a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou. Rozhodčí: Dujíček. ŽK: Šur, Švejčara, Urbanec - Kraváček, Pekárek. Diváci: 200. Sušice: Dúbrava - Kaštánek, Hejda M., Vyorálek, Švejčara, Skopal L., Šur, Urbanec, Šlechta, Fojtášek, Mikulík (75. Chybík). Trenér: J. Surý. Kudlovice: Tomaštík - Kraváček, Chmelař, Pekárek, Bohun, Klajn (86. Najbrt), Maňásek (59. Vaculík), Hložný, Suchoň (74. Hruška), Ježek, Blaha. Trenér: J. Litoš.

STRÁNÍ - BOJKOVICE 2:0 (0:0)
První půle byla vyrovnaná, na šance ji ale vyhráli domácí, kteří si oproti dvěma soupeřovým vytvořili čtyři. Zejména obě Kolajovy doslova volaly po gólu. Větší převahu si ale domácí vytvořili až po změně stran, kdy hráli s větrem v zádech. Jako první ji zužitkoval po prodlouženém dlouhém autu Vojtek, který hlavou poslal balón přesně do vinklu, druhý gól přidal o chvíli později křížnou střelou Frühauf. Branky: 52. Vojtek, 62. Frühauf. Strání: A. Popelka - Mimochodek, M. Adámek, Straňák, Jaík, Kolaja, Vojtek, Tóth, Pomajbík, S. Popelka, Frühauf. Střídali: Motola, Mikláš, T. Adámek. Bojkovice: Kůdela - Zoubek, Spáčil, Krč, Lebánek, Pavlík, Valter, Valíček, Floreš, Varga, Mlček. Střídali: Kovář, Vysocký, Hanke.

ZLÁMANEC - OSVĚTIMANY 1:2 (1:2)
Domácí sehráli s favorizovaným soupeřem nešťastný zápas. Většinu zápasu tahali za delší konec, nakonec ale hřiště opouštěli se sklopenými hlavami. Už v první půli si vytvořili čtyři gólové šance, jenže gólman Osvětiman Brázdil doslova čaroval. Překonat se ho podařilo až ve 40. minutě Damborskému, který ovšem po Drobilově trefě z přímého kopu jen srovnával na 1:1. Vzápětí navíc hostům vrátil těsný náskok gólem do šatny Dobeš. Ve druhé půli domácí několikrát sahali alespoň po vyrovnání, jenže hned dva góly jim pro údajný ofsajd nebyly uznány. Branky: 40. Damborský - 30. Drobil, 45. Dobeš. Zlámanec: Noha - Šuranský, Jirsák, Štefka, Mišurec, Němec, Sadil, Šuta, Stašek, Hubáček, Damborský. Střídali: Brázdil, Hladký. Osvětimany: Brázdil - Udržal, Křemeček L., Křemeček R., Zapletal, Brhel, Trávníček, Blecha, Macek, Drobil, Dobeš. Střídali: Říha, Březina.

ŠUMICE - JALUBÍ 5:0 (3:0)
Domácí si sice v první půli vytvořili územní převahu, hosté se ale snažili vzdorovat. Jenže Šumičané měli nabito ostrými a všechny jejich šance končily gólem. Hosty definitivně zlomil třetí gól do šatny, ve druhém poločase už se zápas víceméně jen dohrával. Branky: 17. a 45. Marek, 35. a 80. Kunovský, 67. Zajíc. Šumice: Šidlo - M. Juřeník (70. M. Velecký), Jakub Tlach, Jiří Tlach, Novák - Marek, Synčák (80. Žampach), Mikulec, Zajíc - Kunovský, Gregor (60. P. Velecký). Jalubí: Večeřa - Huťka, Zich, Dobiáš, Bičánek, Doseděl, Jaromír Kříž, Jan Kříž, Hrňa, Gajdorus, Novák.

JISKRA OTROKOVICE - SLAVKOV 4:0 (0:0)
Obě mužstva začala úvodní jarní zápas opatrně, takže první půle skončila po nudném průběhu bezbrankovou remízou. Po přestávce už začali domácí aktivněji. Po hodině hry sice Koplík pohrdl pokutovým kopem, nedluho poté ale po Šmedkově nahrávce Spurný lišácky přehodil vybíhajícího gólmana hostů a poslal Jiskru do vedení. Tím jakoby odstartoval nevídanou lavinu, která totálně smetla hosty. Domácí totiž během šesti minut přidali další tři góly a bylo vymalováno. Branky: 67. Spurný, 68. a 70. z pen. Čonka, 73. Sotolář. Rozhodčí: Měšťánek. ŽK: Kadaši, Rožnovský (oba Slavkov). J. Otrokovice: Maťašovský - Horsák, Zvonek, Zimčík, Šnajdr Z. (46. Šnajdr V.) - Spurný, Šmedek, Martinec, Koplík (66. Kameník) - Sotolář (78. Žíla), Čonka. Slavkov: Pochylý P. - Salát, Zimčík, Rožnovský, Kadaši - Kovačovič, Polášek, Šimek, Vyzváry - Stojaspal, Zajíc (64. Fibichr).

Amatérští výtvarníci si odskočili na týden malovat na Velehrad

Obrazy se dají prezentovat nejen v tradičních galeriích, ale ledaskde. O tom se mohli přesvědčit obyvatelé i návštěvníci poutního Velehradu.

Novoveští dragoni doma vybojovali sedm medailí

Sedm medailí vybojovaly na Dračím mistrovství Moravy v Ostrožské Nové Vsi domácí posádky ONV Box. Přestože si na Kunovské tabuli brousily zuby i na nejcennější kov, ten jim pokaždé unikl. Postarali se o to famózní přerovští dragoni, kteří ovládli všech devět závodů. Mezi amatérskými posádkami se dařilo slováckému seskupení s názvem Pobřežní hlídka, které slavilo dvě druhá místa.

Slovácko rozesmutnil kanonýr Lafata

Fotbalisté Slovácka se v předehrávce 4. kola HET ligy statečně rvali na hřišti pražské Sparty, další body do tabulky si ale nepřipsali. O výhře domácích rozhodl v 60. minutě David Lafata.

Lukášek z Mařatic bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

FOTOGALERIE / Ještě na začátku roku byl Lukášek z Mařatic bezstarostný kluk, který si užíval dětství, běhal po hřišti a chodil do Hradišťánku. Únor 2017 bude už navždy pro celou rodinu jedním z nejsmutnějších měsíců letošního roku.