Kéž by góly přinesly výhru, přál si Gonda

Uherské Hradiště - Střelecké trápení Slovácka ve druhém poločase v utkání s Jihlavou prolomil pouze Michal Gonda, který po hodině hry vyrovnal na konečných 2:2. Jeho druhý gól byl přesně takový, jaký si fotbalový fanoušek může představit.

28.4.2008

Michal Gonda pokořil obranu Vysočiny.Foto: DENÍK/Michal Sladký

Odvážný průnik do vápna a tvrdé razantní gólové zakončení. „Snažil jsem se vystřelit křížnou střelu, a to se také dokonale podařilo,“ popsal svoji branku obounohý záložník, který druhý poločas odehrál ve velkém stylu.

Slovenská akvizice Slovácka mohla přidat dvě minuty před koncem i vítěznou pojistku. Z bezprostřední blízkosti branky ale volil místo střely přihrávku. „Teď už je to jenom kdyby. Viděl jsem dobře postaveného a volného Vencu (Činčalu – pozn. aut.), bohužel to nevyšlo. Ke konci zápasu jsme měli neskutečnou smůlu. Jihlava dvakrát vykopávala balon doslova z brankové čáry. Máme neuvěřitelné množství šancí a nemůžeme to prolomit. Jiná mužstva se u nás trefí prakticky z ničeho,“ povídá Michal Gonda, který se trefil do černého.

„Byl bych raději, kdyby moje góly už konečně přinesly výhru. Dnešní remíza pro nás nic neřeší. Je to další ztráta, a ještě k tomu na domácím hřišti.“

Míkovický košt vína a jeho třicáté jubileum

Míkovice – Příjemné chvíle při ochutnávání pěti set čtyřiceti vzorků bílých, červených a rosé vín ze 44 obcí a měst východní a jižní Moravy strávili vyznavači lahodných vinných moků v sobotu v kulturním domě v kulturním domě v Uherském Hradišti - Míkovicích. Uskutečnil se tam letos druhý košt vína na Slovácku, ale pro Klub přátel vína z Míkovic už 30. jubilejní ročník ochutnávání vína, v němž jsou uchovány teplo a jas slunce.

Fanoušci FC 1. Slovácko darovali hradišťské nemocnici více než 25 tisíc korun

Uherské Hradiště - Už podruhé předali fanoušci fotbalového klubu 1. FC Slovácko zástupcům dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice peníze, které vybrali při prodeji upomínkových předmětů během několika fotbalových utkání.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.