Fotbalisté Újezdce nadělili Prakšicím bůra

Region - Hned tři mužstva z I. A třídy skupiny A se po uplynulém víkendu perou o pozici lídra. Podkopná Lhota, Valašské Klobouky i Lužkovice si připsaly ve čtvrtém kole vítězství. Také ve skupině B je situace vyrovnaná. Vedoucí tým z Boršic má náskok pouze jednoho bodu na konkurenty z Dolního Němčí a rezervu Viktorie Otrokovice.

1.9.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

skupina B

MLADCOVÁ - KVASICE 1:1 (1:0)

Do utkání vstoupili lépe hosté, ale v první půli příliš nebezpečných akcí před oběma brankáři nebylo. Přesto se domácí gólman Černý musel ve 20. minutě pořádně natáhnout, aby vytěsnil nebezpečnou hlavičku. Mladcová však postupně vyrovnala hru a chvíli před poločasem se po chybě v rozehrávce Kvasic ujali Vaňkem vedení. První čtvrthodina druhé půle patřila domácím, ale pojišťovací druhý gól nepřidali, naopak Kvasice dokázaly vyrovnat pěknou střelou kapitána mužstva Prešnajdra. Rychlý a bojovný fotbal pokračoval až do konce. V závěru navíc domácím přála štěstěna, jelikož hosté nevyužili dvě velké možnosti k zisku tří bodů. Branky: 42. Dav. Vaněk - 63. Prešnajder. Rozhodčí: Žniva - M. Mikula, Šubík. Mladcová: M. Černý - Murka, Korch, L. Struška, Lukovský - Petlach, J. Struška (88. Kokeš), Mich. Dlabač, Dav. Vaněk - Gracl (74. Slováček), Pindryč. Kvasice: Vymazal - Droběna, Večerka, Krejčiřík, Prešnajder, Kadlčík (46. Šiška), M. Raiskup, Císař, Foltýn, Malát (57. Budinka), Potočný.

ÚJEZDEC - PRAKŠICE 5:0 (1:0)

V prvním poločase se hrála po většinu času vyrovnaná partie. Újezdec hrozil zejména po standardních situacích, kde jim chybělo jen málo k tomu, aby překonali brankáře hostů. Ujala se až téměř poslední příležitost. Po rohovém kopu Kobzinka se prosadil Gregor. Do kabin tak odcházelo domácí mužstvo s nejtěsnějším vedením. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, což však platilo jen do druhé vstřelené branky. Po centru se prosadil Novosad. Hostům však došel dech, což Újezdec využil ke vstřelení dalších dvou branek zásluhou Pilky v rozmezí několika minut. Domácí poté již zápas pouze dohrávali. Poskytli tak nekoncentrovaností šance také soupeři, který je však nedokázal efektivně využít. Konečnou podobu výsledku dal Zemánek, který po rohovém kopu vystřelil z velkého vápna. Branky: Pilka 2, Gregor, Novosad, Zemánek. Rozhodčí: Poláček - Prokop, Shurmacher. Újezdec: Řihák - Šmíd, Novosad, Mařica, Kobzinek - Roder, Vystrčil, Zemánek, Štěrba - Pilka, Gregor. Střídali: Těthal, Míkliš, Jankůj, na střídání: Zábranský. Prakšice: Marášek - Sukup, Zálešák, J. Bičan, Jurák, J. Dynka, Šimuni, Ondra, Sychra, I. Dynka, D. Bičan. Na střídání: Peter Šimuni, Bartek, Kadlček, Drábek.

BŘEZOLUPY - OŘECHOV 3:2 (1:1)

Domácí poprvé v sezoně naplno bodovali. Jejich vítězství bylo naprosto zasloužené. Utkání začalo náporem Březolup, který ale přibrzdil v 15. minutě střelou z trestného kopu ze 20 metrů Smějsa. Domácí se brzo oklepali a za pět minut vyrovnal hlavičkou Vávra po rohovém kopu. Pak už se hrálo jen na hostující branku. Domácí se však předháněli v zahazování i těch nejvyloženějších šancí, a tak se zrodila poločasová remíza. Domácí byli aktivní i po změně stran. Odměnou jim byly dvě branky mezi 55. - 58. minutou z kopaček Drgy a Michálka. Hostům se podařilo o tři minuty později snížit po minele domácího stopera Hurábem, a najednou bylo hostů plné hřiště. Podařilo se jim dokonce vyrovnat, ale pomezní rozhodčí branku pro ofsajd neuznal. Domácí navíc zahodili několik tutovek a až do konce se museli obávat o výsledek. Branky: 20. Vávra, 55. Drga, 58. Michálek - 15. Smějsa, 60. Huráb. Rozhodčí: Houdek - Dostálek, Zpěvák, 200 diváků. Březolupy: Uhlík - Michálek, Procházka, Drga, Vávra, Jevický, Zelík, Kundrt, Johaník, Soška, Beran. Na střídání: Pavlík, Bernatík, Bilavčík, Chaloupka. Trenér Pavel Strakáč. Ořechov: Fornůsek - L. Sklenka, P. Žák, Petřek, Hřibňák, Smějsa, Huráb, D. Sklenka,Trlida, Hruboš, Pavlíček. Na střídání: Kuchař, Krys, Zámečník, Váňa, Blatecký. Trenér: Jiří Flašar.

KNĚŽPOLE - DOLNÍ NĚMČÍ 3:5 (0:2)

Hosty dostala do hry rychlá branka, kdy proměnili bleskový brejk po předcházející vyložené šanci Kněžpole. Domácí přidali, ale inkasovali další gól ze standardní situace, kdy nešťastně míč tečoval hráč ve zdi. Do druhého poločasu nastoupili Kněžpolané s odhodláním změnit výsledek a za dvě minuty se podařilo snížit na 2:1. Hosté si ale důraznou hrou, nasazením a proměňováním šancí výsledek pohlídali. Ukázala se jejich větší zkušenost a vyspělost, u domácí se projevila absence tří klíčových hráčů. Branky: Sklenář, Tomek, Cinger - T. Stojaspal 3, Poruban, Pochyl. Rozhodčí: Malota - Valčík, Majzlík. Kněžpole: Křivánek - Trebatický, Palčík, Řezník, Fišer, Hruboš, Tomek, Coufalík (75. Varga), Cingel, Kowalík (46. Sklenář), Kozelek (70. Janík). Dolní Němčí: Kadlček - Šmehlík, Kubica, Chladil, Zimčík, Krchňáček (65. Pikner), Poruban, Pochylý, Bída, T. Stojaspal (80. M. Stojaspal), Skopal (85. T. Kadlček).

BORŠICE - NEDACHLEBICE 2:0 (1:0)

V prvních dvaceti minutách hosté z Nedachlebic téměř nevpustili domácí na svoji polovinu. Domácí diváci jen trnuli, co hráči z Nedachlebic předvedou. Zůstalo však jen při pohledné hře bez výraznějších šancí. Koncem poločasu začali být domácí aktivnější a ve třicáté páté minutě hráč domácích Kuzma doslova vystřelil šibenici, čímž dostal Boršice do vedení. Poté domácí ještě více ožili a šance Biháriho a Škrabala zlikvidoval pozorný brankař hostů Andrýsek. Po poločase se očekával tlak hostů, ale domácí si udrželi rychlost z konce prvního poločasu. Nedachlebice se bránily za cenu autů a odkopů. V 78. minutě šel důrazně za míčem hráč domácích Vrábel, jehož zastavil až skluzem obránce hostů. Tento prohřešek potrestal Kuzma z pokutového kopu, a upravil tak skóre na konečných 2:0. Hosté však zbraně nesložili, a především hbitý Smolka a Křenek zaměstnávali obranu domácích. Největší zmařenou šancí ke konci utkání byla přihrávka na hráče domácích Bačáka, který obešel hostujícího brankaře, ovšem jeho nedůraznou střelu do prázdné brány zlikvidoval vracející se obránce hostů. Branky: 35. a 78. J. Kuzma. Rozhodčí: Růžička, 320 diváků. Boršice: Remeš - Juřík, Hikl, Zach, P. Dufek, Vrábel, Bihári, Hromada, M. Dufek, Kuzma, Škrabal. Střídali: Brzica, Bačák, trenér: Šimeček Pavel. Nedachlebice: Andrýsek - Krčmár, Kašný, Nožička, Polášek, Křenek, Kaňovský, Smolka, Tureček, Pavlíček, Šurmánek, trenér: Dušan Klvaňa.

ŽALKOVICE – VIKTORIA OTROKOVICE B 2:0 (1:0)

Po třech úvodních kolech přijela Viktorka jako vedoucí tým tabulky do Žalkovic v roli favorita. První půle tomu ale nenasvědčovala. Domácí měli více ze hry a ve 20. minutě pěknou střelou Pavel Horák otevřel skóre utkání. Těsně před koncem poločasu stálo při hostech štěstí, kdy Přikryl překonal brankáře hostů, ale míč orazítkoval jen pravou tyč. Ve druhé půli se karta obrátila a naopak hosté získali územní převahu, ale ve vstřelení branky jim zabránil dobře chytající domácí Jemelka nebo jejich vlastní střelecká impotence. Žalkovičtí se zatáhli do defenzivy, bránili výsledek a čekali na okénko v obraně soupeře. A to se otevřelo v nastaveném čase, kdy Přikryl pečetil na konečných 2:0. Branky: P. Horák, Přikryl. Rozhodčí: Havránek - Veselský, Schmidt, 190 diváků. Viktoria Otrokovice: Sychra - Chlachula, Zimčík, Dorazil, Dvořáček (68. Gazda), Ondráš, Novák, Bořuta, Šuranský, Jurák, Hošek. Trenér: Onda. Žalkovice: R. Jemenka - Štětina, Bouchal, Šeděnka., Netopil, Zatloukal, L. Horák (85. Dobrý), P. Horák (77. Kubo), Přikryl, Salajka, Sova. Trenér: Mandík.

ZBOROVICE ­ 1. FC SLOVÁCKO C 2:1 (2:1)

Začátek zápasu patřil domácím. Během deseti minut si vytvořili tři skvělé šance, které korunovali vedoucím gólem Martina Vybírala. Po hrubé chybě hostující obrany, zmocnil míče a samostatný průnik s přehledem proměnil. V tu chvíli zkušenější hosté hru srovnali a rychlými brejky zaměstnávali obranu Zborovických. Svou snahu po vyrovnání korunovali hned ve 12. minutě, kdy po celý zápas vynikající gólman Roman Chytrý střelu hostů vyrazil jen před sebe a pro Blažka už nebyl problém dorazit střelu do odkryté branky. Když začali ke konci poločasu fotbalisté Slovácka získávat převahu, nečekaně udeřili domácí. Opět po hrubé chybě v obraně se míče zmocnil Tomáš Kojetský a nekompromisně zavěsil. Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivně, ale jejich střely a šance končily na výborném gólmanovi Chytrém. Deset minut před koncem dostal po hrubém faulu červenou kartu hostující hráč, a tím srazil snahu hostů o vyrovnání. Domácí pečlivě bránili, a přestože měli hosté více ze hry, do vyložené šance se do konce utkání již nedostali a domácí fotbalisté získali velmi cenné tři body. Branky: Vybíral, Kojecký – Blažek. Rozhodčí: Růžička – Poláček, Mikula. Zborovice: Chytrý - Bezslezina, Plšek, Štepánek, Tesař, Kojetský, Bělaška, Vaňák, Krejčí, Vybíral, Setínský. Střídali: Šumbera, R. Barnet, Boukal.

1.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
Dobrovolníci vyběhali Diakonii 20 tisíc a spálili téměř 700 tisíc kalorií.

OBRAZEM: Tyhle české sporťáky uměly i přes 300 km/h. A měly motory z tatrovek

Přestože má většina z nás kopřivnickou tatrovku zafixovanou z minulosti jako automobilku zaměřenou na luxusní "papalášské" limuzíny, případně jako výrobce nákladních aut, v historii najdeme i několik vozů, které se těmto definicím naprosto vymykají.

Jakub Vágner ve Starém Městě vyprávěl o Amazonii

"Nejhorším ze všech zvířat v Amazonii jsou pro mě motýly. Největší nebezpečí vám tam hrozí od těch, co nejsou vidět, jako jsou bakterie, paraziti," nechal se slyšet sportovní rybář Jakub Vágner.

Police hledá svědky nehody motorky v Kostelanech

Prudké brzdění mělo za následek pád motorkáře i jeho spolujezdkyně v Kostelanech nad Moravou. Nehoda se stala v neděli 23. dubna u fotbalového hřiště těsně před zápasem mezi týmy Kostelany nad Moravou a Ostrožská Lhota.