OBRAZEM: Rezervě Slovácka stačil první poločas

Region - Postavení lídra tabulky I. B třídy sk. C potvrdili fotbalisté 1. FC Slovácko C, kteří v silné sestavě bez problémů zdolali Ostrožskou Lhotu. V důležitém zápase o přední příčky uspěly Osvětimany, které dokázaly zvítězit v Koryčanech.

6.5.2008

V derby mezi Nedakonicemi a Zlechovem byli nakonec úspěšnější hosté, kteří ve druhém poločase otočili nepříznivý stav z 0:2 na 4:2.Foto: DENÍK/Michal Sladký

SKUPINA C

1. FC SLOVÁCKO C – OSTROŽSKÁ LHOTA 5:1 (5:0)

Na straně domácích nastoupili tři hráči, kteří dopoledne deklasovali ve třetí lize jihlavské béčko - Rohovský, Šilingr a Perůtka. K nim se zařadili další fluktuanti - gólman Remeš, Pospíšil a Crla a na postu stopera osmatřicetiletý Jan Palinek, který má na svém kontě 335 ligových startů a v současnosti trénuje béčko Slovácka. Utkání také bylo jasnou záležitostí domácího favorita.

Branky: 7. a 27. Crla, 8. M. Remeš, 32. Paška, 42. Pospíšil – 83. Kusák. Rozhodčí: Růžička. Diváci: 120. Slovácko C: P. Remeš – Langr, Palinek, Měrka, Vašek – Rohovský, Crla, Pospíšil (76. Štěrba), Šilingr – Paška (56. Sanchez), M. Remeš (64. Perůtka). Trenér: L. Pochylý. Ostr. Lhota: Soukeník – J. Štergenich, Jurásek (72. Hubík), S. Zbořil, Doležal – P. Štergenich (46. Matuštík), Kuban (46. Machala), O. Zalubil, Kusák – F. Zbořil, M. Zalubil. Trenér: B. Zalubil.

SLAVKOV - JALUBÍ 2:1 (1:1)

Ve vyrovnaném utkání se ujali vedení domácí, když se hlavou nemýlil Zimčík. V závěru první půle se ale trefil i hostující Gajdorus, takže do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1:1. Rozhodnutí přinesla 65. minuta, když mírnou převahu domácích proměnil v zisk tří bodů Bortel.

Branky: Zimčík, Bortel - Gajdorus. Slavkov: Pochylý - Zimčík, Mančík, Karlík, Slovák, Meindlschmid, Habarta, Borýsek, Juřena, Bortel, Švardala. Jalubí: Sedláček - Hanáček, Gajdorus, Zich, M. Vrábl (65. Najbrt), Janeček, Dobiáš, Jar. Kříž, Jan Kříž, A. Hejda (55. Burián), Huťka.

BOJKOVICE - STRÁNÍ 3:2 (1:0)

Na začátku zápasu hlavičkoval Zmeko do tyče domácí branky, pak převzala iniciativu Viktorka, kterou ve 32. minutě poslal do vedení Varga. Hostům se povedl vstup do druhé půle, kdy nádhernou ranou pod břevno vyrovnal Zmeko. Pak se ovšem opět prosadili domácí, Vysockého přiťuknutí zužitkoval Šabršula. Z vedení se ale domácí radovali jen chvíli, neboť po hezké akci poslal míč do odkryté branky Mikláš - 2:2. Závěr utkání přinesl velké drama. Se šťastnějším koncem pro domácí. Ve třetí minutě nastavení totiž střídající dorostenec David Hanke drze pronikl do velkého vápna a křížnou střelou bouřlivě rozjásal celou domácí tribunu - 3:2!

Branky: 32. Varga, 68. Šabršula, 90.+3 Hanke - 49. Zmeko, 72. Mikláš. Rozhodčí: Pokorák. Diváci: 280. Bojkovice: Koběrský - Pavlík, Valter, Krč, Kovář - Valíček, Zoubek, Varga, Vysocký - Husařík (59. Liška), Šabršula (77. Hanke). Trenér: Šebák. Strání: A. Popelka - Janík, Straňák, Janiga, Tóth - Koritina (62. Kolaja), Zmeko, Adámek, Mimochodek (69. Bruštík) - Mikláš, S. Popelka. Trenér: A. Popelka.

KUDLOVICE - JAROŠOV 4:2 (2:1)

Hosté začali svižně a už ve 3. minutě se ujali vedení. Poté už ale ovládli hru domácí a pěknou kombinační hrou přehrávali soupeře a dvěma brankami do poločasu otočili vývoj utkání. Hned v 1. minutě druhého poločasu přidali třetí branku a trochu polevili. Soupeř toho využil a snížil na 3:2, v 72. minutě však střídající Litoš pojistil vítězství čtvrtou brankou.

Branky: 26. a 35. Hložný, 46. Bohun, 72. Litoš - 3. Polnar, 54. Macháček. Kudlovice: Večeřa - Kraváček, Chmelař, Kegler, Bohun, Klajn, Bičánek, Maňásek, Hruška (68. Litoš), Hložný, Baštinec (77. Rosík). Jarošov: Hájek - Grebeníček, Stašek, Polnar (80. Štrunc), Malina, Komárek, Bobčík, Brzica, Macháček, Vaculík, Krejčiřík (46. Hastík).

KNĚŽPOLE - UHERSKÝ OSTROH 3:2 (1:2)

Zápas začal brankovou smrští. Obrany na obou stranách vyrobily po jedné chybě, čehož využili domácí Bednařík i hostující Kusák. Pak navíc využil nepřesnou rozehrávku domácích Petřík a lobem poslal hosty do vedení. Po přestávce domácí dobývali ostrožskou bránu a díky na střeleckou notu naladěnému Bednaříkovi byli úspěšní. Domácí záložník nejprve vyrovnal a poté, co hosté spálili několik šancí, v nastaveném čase z penalty rozhodl.

Branky: Bednařík 3 - Kusák, Petřík.

NEDAKONICE - ZLECHOV 2:4 (2:0)

V dramatickém utkání domácí vyhráli první půli brankami Vrábela a Hladkého. Hosté už za stavu 2:0 neproměnili penaltu, po přestávce si to ale vynahradili. Domácí herně odešli a hosté do 60. minuty dvěma trefami Zajíce srovnali skóre. Když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, strhli vítězství na stranu Zlechova Urbanec a Kment.

Branky: 27. Hladký, 28. Vrábel - 55. a 57. Zajíc, 88. Urbanec, 90. Kment. Nedakonice: Ondřej - Hábl, Maurer, Šňupík, Vojtek (62. Rokyta), Chromý, Vrábel, Hladký, Bábík, Trubačík, Klečka (36. Mazůrek, 60. Dvouletý). Zlechov: Jakoubek - Ondříšek, Kedra, Slavík, Šebák, Tománek, Zajíc, Ondrůšek, Bureš, Kment, Vendel. Střídal: Urbanec.

KORYČANY - OSVĚTIMANY 1:2 (0:2)

Hosté dobrou hrou svého soupeře zaskočili a po hodině hry vedli dvoubrankovým rozdílem, který svými zásahy zařídili Putna a R. Křemeček. V 75. min. se domácímu Huškovi podařilo dát kontaktní branku, a to Koryčanské nastartovalo k závěrečnému tlaku. Ten však přes velkou územní převahu brankou neskončil, hostující obrana si počínala pozorně a do šance soupeřovy hráče nepustila.

Branky: Huška - Putna, R. Křemeček. Osvětimany: V. Brázdil - Mrkus, Udržal, Leoš Machala, L. Křemeček, Máčal, R. Křemeček, Brhel, Sklenka, Putna, Lukáš Machala. Střídali: Blecha, Filásek.