Tři prohry a skóre 2:6 to byla bilance posledních tří ligových duelů Slovácka před zápasem s Jabloncem. Domácí kouč Mazura proto znovu zamíchal sestavou.

Špílmachr Zelenka sledoval zápas jenom z lavičky a hned šest nových tváři se představilo v základní sestavě domácích, proti minulému zápasu v Příbrami.

„Máme sedm lidí na marodce, Zelenka začal trénovat až ve čtvrtek. Stěžoval si na potíže svalového rázu a na koleno. Na střídání mám tři dorostence a z kádru zbylo třináct lidí,“ vysvětloval změny v sestavě domácí kouč Mazura.

Prvních pětadvacet minut dominovaly obrany obou mužstev a ani na jedné straně diváci neviděli vyloženou gólovou šanci.

První změna skóre mohla přijít deset minut před odchodem do kabin. Domácí Ondřejka ztratil ve středu hřiště míč, ten se dostal k Pavlíkovi, ale jeho prudkou střelu k tyči Filipko zneškodnil. Za minutu nato další nebezpečnou ránu z kopačky jabloneckého Moučky vytlačil domácí gólman na roh.

Vůbec poprvé vystřelili domácí na branku Špita dvě minuty před odchodem do kabin. Střela Ondřejky z hranice velkého vápna byla ale hodně nedůrazná. Domácí kouč Josef Mazura ale překvapivě nebyl na své hráče po první pětačtyřiceti­minutovce příliš kritický.

„Do zápasu jsme nevstoupili špatně, škoda neproměněné šance Vény Odnřejky.“

První poločas nepřinesl žádnou vzrušující podívanou. Hosté byli v koncovce nepřesní a domácí se dostávali jenom k náznaku gólových šancí.

Trenér hostů František Komňacký ale s prvním dějstvím na rozdíl od svého kolegy nebyl vůbec spokojený. „Sice jsme působili fotbalovějším dojmem, ale nevedlo to k nějakému stálému tlaku a vyloženým šancím.“

Do druhé půle vstoupili lépe hosté. Pět minut po změně stran nebezpečně hlavičkoval Vošahlík, ale jeho střela jenom zaťukala na tyč Filipkovy branky. Severočeši se dočkali o pár okamžiků později. K pramalé radosti domácích si nejlepší hráč na hřišti jablonecký kapitán Pavlík poradil s Abrahámem a s pomocí tyče dostal svoje mužstvo do vedení. Gólem do Filipkovi sítě ještě zaváněly střely aktivního Pavlíka a forvarda Vošahlíka.

„Já jsem byl s výkonem Pavlíka v podstatě spokojený. Měl zvýšenou motivaci, protože tu před časem působil, ale škoda, že neproměnil svoji šanci a nepřidal ještě jeden gól,“ hodnotil kapitána Jablonce trenér Komňacký.

Domácí kouč Mazura láteřil nad přístupem svého mužstva do úvodu druhého poločasu. „Prvních dvacet minut jsme nevím z jakého důvodu vůbec nepodrželi balón. Jablonce bylo na naší polovině plno a měli tam hlavně hodně nebezpečné centry od krajních záložníků.“

Patnáct minut před koncem po závaru u Špitovy branky zvedl prapor domácích do té doby nevýrazný Smetana a střelou ze šesti metrů srovnal skóre.

Stejný muž mohl rozhodnout o tom, že všechny body zůstanou na Slovácku, ale jeho hlavička po rohovém kopu Švancary jenom těsně minula Špitovu branku. Když hlavní arbitr Drábek zápas překvapivě ukončil už v 89. minutě, tak se body v sotva průměrném prvoligovém duelu nakonec dělily.

S remízou byl po zápase více spokojený domácí trenér. „Už to s námi vypadalo špatně, ale musím říct, že kluci to nevzdali, odbojovali to a nakonec můžeme ještě litovat, že Smetana neproměnil tutovou hlavu. Pro nás něco řeší každý bod, sice jsme chtěli vyhrát, ale bohužel se tak nestalo,“ shrnul duel Mazura.

Pokud by Jablonec v Uherském Hradišti zvítězil, tak se mohl přes celou zimu vyhřívat na čele ligové tabulky. Možná také proto byl trenér hostů s remízou nespokojený.

„Byl to spíš bojovný zápas než nějaká velká fotbalová kvalita.Domácí vyrovnali vlastně po první střele na bránu. Z výsledku u mě převládá nespokojenost. Jsme na druhém místě tabulky a měli jsme tady předvést větší touhu po vítězství a odjíždíme pouze s bodem. Domácí dřeli a remízu si asi zasloužili,“ mínil František Komňacký.

1. FC Slovácko – Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 75. Smetana 57. Pavlík. Rozhodčí: Drábek – Čecháček, Pelikán. ŽK: Němčický, Kubáň, Formánek, Urbánek. Diváci: 4865.

1. FC Slovácko: Filipko 3 – Kubáň 3, Němčický 2, Formánek 3, Urbánek 2 –Ondřejka 3 (63. Zelenka 4), Valenta 3, Abrahám 3, Cleber 4 – Švancara 3, Smetana 3.Trenér: J. Mazura.

Jablonec: Špit 3 – Zábojník 2, Krejčí 3, Drsek 2, Jablonský 3 – Haurdič 2 (83.Eliáš), Pavlík 2, Loučka 3, Kovařík 3 – Vošahlík 2, Čížek 3. Trenér: F. Komňacký.