Břestek sesadil Nedakonice z čela tabulky

Slovácko /FOTOGALERIE/ - Zaváhala také Nivnice, která doma vysoko podlehla Havřicím, na první místo okresního přeboru se tak posunuly Drslavice.

27.10.2009
Fotogalerie
14 fotografií

Břestek zvítězil nad Nedakonicemi 3:1.Foto: DENÍK/Michal Sladký

DRSLAVICE – KOSTELANY NAD MORAVOU 5:2 (2:1)

Na vedoucí branku Dýmala hosté rychle odpověděli a zdálo se, že se domácí budou trápit. Jenže v závěru poločasu je vyvobodil Lux, a když na začátku druhé půle dvakrát skóroval Vystrčil, bylo rozhodnuto.
Branky: 44. a 70. Lux, 28. Orlovský, 51. a 60. Vystrčil, 16. Dýmal – 20. a 87. Dvouletý. Rozhodčí: Pálka. ČK: 65. Panáček (Kostelany n. M.). Diváci: 150. Drslavice: Hroch - Vystrčil, Rapant (65. Ševčík), Orlovský (46. Šobáň), Mikulinec, Machálek, Lux (70. Věrný), Kopták, Kupec, Dýmal, Bureš. Trenér: Přecechtěl. Kostelany n. M.: Vávra - Ventrča, Šťastný, Šopík, Šimík, Panáček, Procházka (70. Tomášů), Mojžíš Josef, Mojžíš Julius, Marek, Dvouletý. Trenér: Samsonek.

NIVNICE – HAVŘICE 0:4 (0:2)

Před rekordní návštěvou obě mužstva předváděla pohledný fotbal, efektivněji si však vedli hosté, kteří si v rozmezí pěti minut vypracovali dvoubrankový náskok. Havřice od té chvíle na hřišti dominovaly a Tomáš Rachůnek po změně stran dalšími dvěma zásahy završil nejen svůj hattrick, ale i debakl domácích.
Branky: 14. Gajdůšek, 19., 64. a 80. T. Rachůnek II. Rozhodčí: Drozdy. Diváci: 410. Nivnice: Koktavý - Velecký, Skočovský, Šimek (62. Mudrák), Navláčil, Máčalík (46. Ryšávka), Karlík (75. Hladiš), Krajčovič, Holboj, Bortel, Boďa. Trenér: Bršlica. Havřice: T. Rachůnek I. - Vrága A. (55. Doležálek), Ulčík, Šmotek, Slavíček P., Rachůnek T. II. (84. Masařík P.), Masařík M., Krajsa (82. Vrága J.), Kadlčík, Gajdůšek, Dlapa. Trenér: Gajdůšek.

BŘESTEK – NEDAKONICE 4:3 (2:1)

V Břestku se hrál parádní fotbal, kterému nechybělo snad vůbec nic. Domácí se v první půli dostali do vedení 2:0, jenže vzápětí za velkého přispění gólmana Koryčánka, který si srazil míč do brány, snížil přímo z rohu Klečka. Po hodině hry se krásně pověsil do vzduchu Zámečník a Gavenda lovil míč ze sítě potřetí. Náskok domácích ale hosté vymazali, a tak rozhodnutí přinesla až 86. minuta, kdy po faulu na Sonntaga proměnil penaltu Čagánek – 4:3.
Branka: 25. a 60. Zámečník, 34. Lahola, 86. z pen. Čagánek – 35. Klečka, 65. Sklenář, 78. Bilavčík. Rozhodčí: Mahdal. Diváci: 200. Břestek: Koryčánek - Zelinka, Zámečník (90. Stuchlík), Vojtěšek, Sonntag, Plevák, Lahola (46. Matoušek M.), Frühauf, Čagánek, Daňhel, Andrýsek. Trenér: Matoušek L. Nedakonice: Gavenda - Vojtek, Stupka, Sklenář, Král (77. Petek), Maurer (85. Dvouletý), Mazůrek (73. Trubačík), Klečka, Jurášek, Bilavčík, Belák. Trenér: Sklenář.

OSTROŽSKÁ LHOTA - JAROŠOV 2:2 (1:1)

Domácí dvakrát prohrávali, v závěru obou poločasů ale dokázali vždy vyrovnat. Po druhé brance se hosté hodně zlobili na asistenta rozhodčího, který měl podle nich odmávat ofsajd.
Branky: 42. Zalubil M., 90.+3 Hubík – 30. Strapina, 52. Vaculík. Rozhodčí: Mikulka. Diváci: 120. Ostr. Lhota: Šicha – Štergenich P., Štergenich J., Pešík, Zbořil S., Zalubil O., Zalubil M., Žajdlík (75. Bayarkhuu), Kusák, Hubík, Doležal (25. Zbořil F.). Trenér: Dominik. Jarošov: Ševčík - Vyorálek, Vaculík, Šproch (84. Kaštánek J.), Strapina, Komárek, Kolaja, Kaštánek M., Hotař, Bobčík, Brozica (90. Malina J.). Trenér: Kaštánek V.

NEZDENICE – POLEŠOVICE 2:1 (2:1)

vyrovnané utkání rozhodla lepší produktivita domácích.
Branky: 24. a 38. Bušo – 30. Svoboda. Rozhodčí: Kostelník. Diváci: 80. Nezdenice: Malaska – Uličník, Sviták, Šmíd, Šašinka (67. Szymurda), Michalec, Marek (30. Jančařík), Kandrnál (52. Zapletal), Kalina, Bušo, Adámek. Trenér: Pospíchal. Polešovice: Pavela - Svoboda, Lubojacký (72. Chmelař L.), Patka, Kunt, Kordula, Janík, Hasoň D., Chmelař T. (61. Bednařík), Běhávka, Bartošík. Trenér: Přibyl.

BORŠICE U BLATNICE – BÁNOV 0:3 (0:2)

Hosté zvítězili podruhé za sebou a v našlapané tabulce se rázem posunuly až na osmou příčku tabulky.
Branky: 6. a 39. Dalajka, 86. vlastní. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 100. Boršice u Bl.: Kadlček - Zimčík, Stojaspal, Nožička, Němeček, Kusenda P., Ježek T., Ježek J. (47. Huspenina), Halík, Bilík (46. Libosvár), Gál. Trenér: Pospíšek. Bánov: Franc - Suchánek, Polanský T. (55. Bulejko P.), Polanský L., Mahdalíček P., Mahdal P., Mahdal L., Machalík (80. Mikyska), Guryča, Kočica, Dalajka. Trenér: Vasiljevič.

TUPESY – TRAPLICE 2:0 (1:0)

Důležité utkání i díky vyloučení traplického Krista zvládli domácí a odpoutali se z posledního místa tabulky.
Branky: 10. Večeřa, 81. Kubíček. Rozhodčí: Čikl. ČK: 42. Krist (Traplice). Diváci: 100. Tupesy: Oslzla - Večeřa (78. Andrýsek), Vávra P., Vávra O., Tříska, Maňásek, Kubíček, Drška (63. Vaculík), Chramcov, Březina (61. Křemeček), Burda. Trenér: Kubíček. Traplice: Vávra - Trávníček, Štefka, Slavík (46. Kamarád), Pekárek R. I., Pekárek R. II. (54. Vaverka), Kolínský, Krist, Gelien, Zich, Čevela. Trenér: Růžička.

27.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Na tom jubilejním desátém ročníku jalubského koštu mohli vyznavači ušlechtilých moků ochutnat 608 vzorků vín.
17

Jubilejní desátý ročník koštování vína, opět zdařilá akce

Areál krajské nemocnice T. Bati.
10

Kraj odvolal vedení Baťovy nemocnice. Má nového ředitele

Strání – Každý pátek na přelomu února a března, pět dnů před Popeleční středou, začíná největší festival masopustních tradic v České republice FAŠANK ve Strání. Letošní jubilejní třicátý ročník hostil soubor z Belgie, nabídl jarmark tradičních řemesel a představil na dvě stovky tanečníků se svými verzemi mečového tance „Pod šable".

Libor Zlomek: Na Vinařském bále představíme naše tradiční odrůdy, ročník 2016

/ROZHOVOR/ - Už za týden se sejdou milovníci vína na největším bále na Slovácku. V sobotu 4. března se už poosmé uskuteční vinařský ples ve sportovní hale v Hluku, kde jeho návštěvníci budou moct ochutnat loňská vína pořadatelského vinařství Zlomek a Vávra. Kolik práce bylo s přípravami bálu a proč na akci vyrazit, popsal Slováckému deníku jeden z pořadatelů Libor Zlomek.

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Zavedení elektronické evidence tržeb se od března nevyhnou ani vietnamští obchodníci. Jejich počet se odhaduje na 20 tisíc a jejich tržby podle odhadů mohou mezi maloobchodníky činit až 70 procent. Na konci loňského roku mělo v ČR trvalý pobyt přes 48 tisíc Vietnamců. Na jejich přípravu na zásadní změnu pro způsob obchodování se Deník zeptal vietnamského podnikatele Michala Tunga, který na ni své krajany již několik měsíců připravuje.

Hrdina okamžiku na Bohemce? Slovácký Kone. Vytahoval zapadlý jazyk Berkovce

Uherské Hradiště – Čert vem góly nebo ligové body. To nejdůležitější a rozhodně to nebyla žádná fotbalová paráda se v zápase Slovácka na hřišti pražských Bohemians událo po půlhodině hry.