OBRAZEM: Hvozdná se po třech kolech dočkala vítězství

Region - (FOTOGALERIE) I. B třída: Malenovice klesly po třech prohrách v řadě na poslední místo tabulky

7.10.2008

Fanoušci v Bánově viděli v I. B třídě velice dramatické utkání. O výhře hostujících Osvětiman totiž rozhodl kanonýr Drobil až minutu před koncem zápasu.Foto: DENÍK/Michal Sladký

Zašová - Val. Příkazy 0:0, Hor. Lideč - Val. Meziříčí B 3:0 Trčka, Sporek, Trochta, Loučka - Kelč 1:3 Šnajdr - Vlček, Machač L., Hlavica T., Vel. Karlovice B - Zubří 1:4 Surý - Mužík 2, Hejný, vlastní, Choryně - Prostř. Bečva 3:2 Hadvičák L. 2, Mácha - Fiurášek, Ondryáš, Val. Polanka - Hovězí 0:3 Juřica, Kučera 2, Podlesí - Poličná 0:1 Zetocha.

HOLEŠOV B - TĚŠNOVICE 2:0 (0:0)
Zápas přinesl zajímavý fotbal s dobrým výkonem obou mužstev. V prvním dějství měli domácí i hosté několik šancí. Ale skvělé zákroky obou brankářů držely remízový stav. Po obrátce začala rezerva Holešova náporem. Centr od Roubalíka zúročil Hlobil. Za deset minut se prodral mezi třemi protihráči Novák a s jistotou poslal míč k levé tyči. Domácí potom kontrolovali hru. Soupeř se nevzdával, ale všechny šance mu zlikvidoval Sedláček. Branky: Hlobil, Novák. Rozhodčí: Družbík, 100 diváků. Holešov B: Sedláček - Krajcar, M. Přívara, Soldán, Šimík, Truhlář (Labancz), Novák, Mičola, Hlobil (Uruba), Roubalík, V. Přívara (Křepelka). Těšnovice: Švec - Svačina, Vrzal, Slámka, Židlík (Valášek), Bernatík, Parobek, Pochylý (Zezula), Nehoda, Bartůšek, Pluhař.

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ - VALAŠSKÉ KLOBOUKY 1:1 (1:0)
V místním derby se hrálo na těžkém terénu. K vidění byl spíše boj. V prvním poločase přelstil hostující obranu pouze Polách. Po změně stran se domácí soustředili na bránění náskoku a vyráželi do nebezpečných brejků. Ale čtvrt hodiny před koncem po hrubce gólmana vyrovnal kloboucký Beňo. Poté měli několik nadějných příležitostí domácí i hosté, ale zápas skončil zaslouženou remízou. Branky: 44. Polách - 74. Beňo. Rozhodčí: Březáček, 200 diváků. Štítná: Marcaník - Skůček - Sloboda, Lorenc, Machuča - J. Šuráň, P. Šuráň, Vaculík, Lička - Polách (86. Fagulec), Holba (85. Juřík). Val. Klobouky: Slovák - Kozubík - Častulík, Baláž, Nevrlka - Ročák (46. Valenčík), Zoubek, Maček (75. Maňas) - Beňo, Krahula, Nahodil.

SLAVIČÍN B - SLAVKOV 4:1 (2:1)
Hosté přijeli s defenzivní taktikou, a domácí tak naráželi na zesílenou obranu. Na začátku utkání si rezerva Slavičína vypracovala několik slibných šancí. Otavu dvakrát vychytal brankář, Švachova dělovka šla mimo tyče a Kulíšek se sám před gólmanem rovněž neprosadil. Na první branku si tedy domácí museli počkat do 28. minuty, kdy po centru Švacha otevřel účet hlavou Korvas. O minutu později se uvolnil Bartoš přes dva obránce a ideálně přihrál míč na Kulíška ­ 2:0. Ve 33. minutě Slavkov po chybě domácí obrany snížil Turečkem. Ale v 72. minutě dokázal odražený míč od tyče pohotově umístit Otava. A když v posledních okamžicích centroval Both a míč zapadl za záda gólmana Valouška, bylo o třech bodech rozhodnuto. Branky: Korvas, Kulíšek, Otava, Both - Tureček. Rozhodčí: Chramcov, 80 diváků. Slavičín B: A. Ocelík - Švach, Lukáš, Bureš, Korvas, M. Ocelík, Fojtík, Bartoš, Otava, Kulíšek, Both. Střídali: Krajíček, Frollo. Slavkov: Valoušek - Balvín, P. Krajcar, Miklíček, Benda, T. Josínek, Kostov, Tureček, Janečka, Symerský, Sadil. Střídali: L. Josínek, Z. Krajcar, Mikulčák.

LOUKY - RUSAVA 2:4 (1:2)
Hned z první šance se dokázala Rusava prosadit, když se ve druhé minutě trefil Štefek. Za pět minut už bylo ale srovnáno. Z přímému kopu se to podařilo Lacigovi. Iniciativnější hosté však ještě do poločasu zvýšili Sumcem na 2:1. Po přestávce přece jen Louky přidaly a po skrumáži před brankou v 51. minutě se nejlépe orientoval Janků a srovnal na 2:2. Ale ani tento moment domácí nenakopl. Louky přenechaly opět hru aktivnějším hostům, kteří potrestali nejprve chybu v rozehrávce a v 76. minutě Sumec svým druhým gólem zvýšil na 3:1. V závěru přidal pojistku Zelený a bylo rozhodnuto. Branky: Laciga, Janků - Sumec 2, Štefek, Zelený. Rozhodčí: Nevrla, 60 diváků. Louky: Uhlár - Janků, Dvořák, Malota, Vrba, Machů, Štěpánek, Kujan, Landt, Laciga, Kadlec. Na střídání: Hodný, Mňačko, Janča, Michalovský. Rusava: Krajcar - Románek, Sklenařík, Miroslav Vaculík, Kamil Vaculík, Pavelka, Michal Vaculík, Štefek, Pavelka, Sumec, Zelený. Střídali: Kolaja, Krajíček, Krajcar.

MÍŠKOVICE - FRYŠTÁK 1:3 (0:1)
Domácí prvních 20 minut zatlačili hosty do defenzivy. Nejprve nastřelili tyčku a poté šli sami na brankáře. Ale ani jednu šanci nevyužili. Poté se osmělil i Fryšták, ale domácí od pohromy uchránil obránce, který vykopl míč z prázdné branky. Ve 34. minutě už se ale T. Křenek nemýlil a poslal hosty do vedení. Po změně stran chtěly Míškovice zvrátit výsledek. Ale v 58. minutě udělala domácí obrana hrubku, kterou potrestal Málek. Domácí po této brance stále útočili, ale nevyvarovali se opět chyby. V pokutovém území faulovali a z nařízené penalty zvýšil P. Křenek na 3:0. Míškovice si přece jen chvíli před koncem připsaly alespoň čestný úspěch. Hlavou skóroval Matulík. Vítězství si ale připsal Fryšták. Branky: Matulík - T. Křenek, P. Křenek, Málek. Rozhodčí: Křenek, 100 diváků. Míškovice: Hložek - Z. Pospíšil, Prokop, Zapletalík, Mrázek, J. Pospíšil, Kubo, Matulík, Urban, Závrbský, Plachý. Střídali: Vaculík, Stoklasa. Fryšták: Sebera - Matějíček, Bednařík, Dvořák, Adamík, T. Křenek, Hubáček, Málek, Velikovský, P. Křenek, Rozum. Střídali: Zelík, Rudolf.

HVOZDNÁ - MALENOVICE 1:0 (1:0)
V okresním derby začali lépe domácí. Svým tlakem dostali hosty do defenzivy, vynutili si řadu rohových kopů, avšak branky se nedočkali. Až ve 32. minutě po samostatné akci vystřelil nechytatelně k tyči Válek. Do poločasu ještě mohla Hvozdná svůj náskok zvýšit. Tomšů a Válek ale své příležitosti zahodili.Ve druhém dějství se již na velmi těžkém terénu hrál nepříliš líbivý fotbal. Domácí se soustředili na bránění svého náskoku. A malenovické útočné snažení končilo většinou u šestnáctky Hvozdné. Domácí se tak dočkali po třech kolech plného bodového zisku. Branka: Válek. Rozhodčí: Slavík, 200 diváků. Hvozdná: Gajdošík - Vykopal, Tomšů, Sovadina, Řihák, Langr, Válek, Odstrčilík, Juřík, Voráč, Hradil. Malenovice: Jurák - Novák, L. Válek, Valenta, Zbranek, Střelec, Dyšlevský, Švajda, Kostka, Vichorec, Kolařík.

BYLNICE - LUBNÁ 0:0
V utkání dvou mužstev, která se pohybují ve spodní části tabulky, nebyl vidět příliš pohledný zápas. Ani jeden tým si nevypracoval šanci, která by volala po brance. Konečná bezbranková remíza tak byla zasloužená.
Rozhodčí: Dostálek, 200 diváků. Bylnice: Krahula - Ptáček, Ronec, Sedláček, Slováček, Bartozel, Straka, Novák, Šenkeřík, Divoš, Pánek. Lubná: Michalec - Běťák, Obdržálek, Valach, Kadlčík, Piškula, Haloda, Rybenský (80. Kovařík), Vysloužil (60. Jelínek), Bačinský, Ančinec.

BÁNOV - OSVĚTIMANY 1:2 (0:1)
Ve vyrovnaném utkání bylo k vidění jen málo vyložených šancí. Hosté šli do vedení ve 34. minutě. Po chybné rozehrávce domácích se hosté dostali do přečíslení a Udržal otevřel účet zápasu. Domácím se podařilo vyrovnat přesně po hodině hry, z penalty poslal míč neomylně pod břevno Machalík. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, dostali hosté minutu před koncem zápasu výhodu přímého volného kopu. Drobil se trefil přesně, a tři body tak putují do Osvětiman.
Branky: 60. z pen. Machalík - 34. Udržal, 89. Drobil. Rozhodčí: Ondo. Diváci: 60. Bánov: T. Polanský - Mikyska (O. Polanský), L. Mahdal, L. Polanský, Kočica (Dalajka), Machalík, Pavlíček, Zálešák, Horňák (P. Mahdal), Guryča, Hrnčíř. Trenér: L. Chovanec.

ZLÁMANEC - STRÁNÍ 4:0 (2:0)
Domácí byli po celé utkání lepším mužstvem a zaslouženě dotáhli zápas k vítězství. Nejlepším hráčem domácího mužstva byl Jiří Tyl, který měl prsty ve všech brankách. Dvě vstřelil sám a dvě zbývající připravil Řezníčkovi a Novákovi.
Branky: Tyl 2, Řezníček, Novák. Zlámanec: Černý - Šuranský, Mišurec, Martíšek, Mimránek, Damborský, Abrhám, Řezníček, Tyl, Novák, Štefka. Střídali: Šuta, Šurmánek, Fridrich. Strání: Popelka A. - Adámek T., Straňák, Janík, Vintr, Popelka S., Tóth, Adámek M., Vyzvary, Kolaja, Zderčík. Střídali: Popelka O., Stojaspal, Bruštík.

BOJKOVICE - OSTROŽSKÁ LHOTA 2:0 (1:0)
Domácí mohli jít do vedení už v 10. minutě. Po faulu na Vargu měl výhodu pokutového kopu Liška, jeho střelu i následnou dorážku Vysockého ale Šícha zneškodnil. O chvíli později se však už domácí dočkali. Krč připravil míč před prázdnou branku Vysockému, kterému nezbylo než zblízka otevřít skóre - 1:0. Pak se šance střídaly na obou stranách, do přestávky se však už skóre nezměnilo. Hosté byli hned v nástupu do druhé půle blízko vyrovnání, bombu Josefa Štergenicha ale naštěstí pro domácí zastavilo břevno. V 55. minutě tak podruhé udeřili domácí. Kombinační akci na pravé straně velkého vápna zakončil Prachař křížnou přihrávkou na Hankeho, který zblízka neměl problém trefit poloodkrytou branku - 2:0. I v dalším průběhu se hrálo hodně útočně, jenže výborní gólmani už za svá záda žádnou střelu nepustili.
Branky: 18. Vysocký, 55. Hanke. Rozhodčí: Ponížil. ČK: 86. S. Zbořil (Ostr. Lhota). Diváci: 200. Bojkovice: Mendl - Michalec (46. Hanke), Valter, Liška, Pavlík - Strnad (57. Mlček), Krč, Varga, Valíček - Prachař, Vysocký (64. Husařík). Trenér: Šebák. Ostr. Lhota: Šícha - Doležal (62. Hanáček), Zbořil S., Štergenich J., Machala - Hubík, Štergenich P. (46. Kuban), Kusák, Zalubil O. - Zbořil F., Zalubil M. Trenér: B. Zalubil.

JALUBÍ - KNĚŽPOLE 0:2 (0:1)
V bojovném utkání domácí doplatili na velmi špatnou koncovku, kdy za celé utkání pouze jednou trefili prostor mezi tyčemi. Hosté vedli od 28. minuty brankou Blahy, který potrestal špatně zahraný ofsajd systém domácích. Po hodině hry se hostům vydařila velmi pěkná akce na jeden dotek a Kučera stanovil konečný výsledek na 0:2.
Branky: 28. Blaha, 60. Kučera. Jalubí: Kegler - Gajrorus, Dobiáš, Horák (86. Hejda), Jaromír Kříž, Zich, Bičánek, Janeček (46. Najbrt), Huťka, Vrábl, Ulman.

KORYČANY - SLAVKOV 4:1 (3:0)
Domácím úvod soutěže vůbec nevyšel, proti Slavkovu se ale rozstříleli. Při chuti byl zejména Koval, který nejprve z penalty potrestal faul na jeho osobu a vzápětí zužitkoval přesný centr Karla Věžníka. A když ještě do přestávky zvýšil Hlaváček na 3:0, nad hosty se začala stahovat mračna. Po přestávce si ale domácí vybrali slabší čtvrthodinku, a když Zajíc snížil, nebylo jim chvíli moc dobře po těle. Jejich hru pak ale oživil střídající Machala, který také v 83. minutě čtvrtým gólem pojistil výhru.
Branky: 16. z pen. a 26. Koval, 36. Hlaváček, 83. Machala - 55. Zajíc. Rozhodčí: Švihálek. Diváci: 150. Koryčany: Vrba - M. Věžník, Marek, Mušálek, J. Věžník (80. Samsonek), K. Věžník, Hlaváček (60. Machala), Foltýn, Kvita, Koval, Jančík (75. Hajda). Slavkov: Pochylý - Zimčík, Rožnovský, Vystrčil, Kovačovič, Mikulinec, Habarta, Švardala, Šimek, Holderyk, Zajíc. Střídal: Fibichr.

HLUK B - ZLECHOV 2:2 (0:0)
Už první poločas přinesl řadu šancí na obou stranách. Více jich měli hosté, kteří dokonce Tománkem nastřelili břevno. Branky začaly padat až po přestávce. Hosté dvakrát vedli, domácí ale pokaždé dokázali vyrovnat.
Branky: Miroš, Horák - Zajíc, Šebák. Zlechov: Vendel - Machala, Ondříšek, Kedra, Šebák - Tománek, Vaněk, Zajíc, Bureš (90. Výstup) - Ondrůšek (70. Matějka), Kremr (80. Kotek).

UHERSKÝ OSTROH - KUDLOVICE 2:2 (1:1)
V prvním poločase se dlouho nebylo na co dívat, o první vzrušení se postaral až ve 35. minutě veterán Jurčeka, který pohotovou střelou ze šestnáctky otevřel skóre. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, o tři minuty později odpověděl Hložný. Po změně stran se jako první trefili hosté, domácí ale Hlůškem bleskově srovnali a stav 2:2 vydržel až do konce zápasu.
Branky: 35. Jurčeka, 54. Hlůšek - 38. Hložný, 48. Ježek. Uh. Ostroh: Matuška - Čápek, Nováček (80. Boček), Kočiš, Straka, Kusák, Hlůšek, Jurásek (82. Mrkva), Jurčeka, Straka (66. Bouřa), Kusák, Polách. Kudlovice: Tomaštík - Kraváček, Chmelař, Kegler, Maňásek, Ježek (55. Vaculík), Baštinec, Gabriel (64. Bohun), Cakl, Hložný, Hruška (75. Hruška).

Michal Šimr

7.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Odchytové klece na divočáky na myslivecké střelnici ve Zlíně.
23

Když se prase otočí, klec se uzavře. Hejtman nevylučuje ani trávení divočáků

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Vernisáž odkryla pohled na Slovácko skrz objektiv fotografů

Detaily krojovaných průvodů mísící se s dominantami regionu v podobě křesťanských kapliček či rozhlednami zasazenými v malebném prostředí slovácké přírody. Na vernisáží fotografií ze Slovácka 21. srpna v komunitní uherskohradišťské kavárně Cafe 21 představilo šest místních autorů svůj pohled na Slovácko skrz objektivy svých fotoaparátů.