V dostizích za druhým místem, které by za jistých okolností mohlo být rovněž postupové, nečekaně ztratily Havřice, jež padly na půdě o záchranu bojujícího Hluku B. Na poslední příčku tak klesly Nezdenice, které se v záchranářské bitvě rozešly smírně se Sušicemi.

Drslavice – Jarošov 3:1 (3:0)

Hosté, kteří v případě výhry mohli zamotat dění na čele tabulky, začali aktivně, jenže domácí jim udělili lekci z produktivity, když z úvodních dvou šancí vytěžili dvoubrankové vedení. A když po půlhodině hry přidal Vystrčil svůj druhý a celkově třetí gól, bylo rozhodnuto. Na začátku druhé půle sice Stojaspal vykřesal pro Jarošov jiskřičku naděje, domácí už si ale výhru pohlídali.

Branky: 12. Mikulinec, 14. a 34. Vystrčil – 54. Stojaspal. Rozhodčí: Vlčnovský. Diváků: 107. Drslavice: M. Hroch – Zemánek, V. Hroch, Máčala, Vidrman, I. Machálek, Orlovský, J. Machálek, Vystrčil, Mikulec, Kňazeje. Trenér: P. Přecechtěl st. Jarošov: Gajarský – Němec, Penner, Kaštánek, Laga, V. Jančík, Blaha, Příplata, Marek Omelka, Kováč, Stojaspal. Trenér: Vyoral.

Slavkov – Šumice 0:5 (0:0)

Výsledek sice vypadá jednoznačně, průběh ale tak hladký nebyl. Domácí totiž v první půli drželi s favoritem krok, a kdyby chvíli před přestávkou proměnil svůj únik Jankůj, mohl se zápas vyvíjet jinak. Skóre tak chvíli po změně stran otevřeli hosté. Slavkov s přibývajícími brankami odpadal a nakonec se musel smířit s krutým pětibrankovým debaklem.

Branky: 58. a 76. Kelíšek, 48. V. Ondřej, 68. Pančocha, 71. Šmíd. Rozhodčí: Fišera. Diváků: 106. Slavkov: Pochylý – Halík, Zimčík, Píštěk, Plšek, Polášek, Kopták (46. Rožnovský), Stojaspal, Jankůj, Peter, Chovanec (71. Švardala). Trenér: Mančík. Šumice: Jiřík – I. Pilka, T. Ondřej, Mach, Kunovský, Kelíšek, Šmíd (80. Šidlo), V. Ondřej (75. Janíček), Hřib (60. Vykydal), Pančocha (85. Lekeš), S. Pilka. Trenér: Zicha.

Hluk B – Havřice 2:1 (1:0)

Záloha Hluku vybojovala cenné tři body, které by se jí v konečném účtování mohly v boji o záchranu náramně hodit. První krůček k úspěchu udělali domácí ve 22. minutě, kdy se do listiny střelců zapsal Nguntual. Hosté se pak snažili o vyrovnání, domácí defenziva ale fungovala na jedničku. Pět minut před koncem zápasu přidal z rychlého protiútoku Hrdina druhý gól a na výhře domácích tak už nic nemohla změnit ani patnáctá branka Tomáše Rachůnka v letošním ročníku okresního přeboru.

Branky: 22. Nguntual, 85. Hrdina – 88. T. Rachůnek II. Rozhodčí: Vlašic. Diváků: 30. Hluk B: Janča – Miroš (58. Jurásek), Straka, Chytil, Šimčík, Hrdina, Hrabal, Engler, Nguntual, Minařík, Sabo (78. Bachan). Trenér: L. Loutocký. Havřice: T. Rachůnek I – L. Maršálek (79. J. Bania), T. Rachůnek II, Klusák, Crla, Doležálek, Janíček (46. Buráň), M. Maršálek, Masařík, Uherek, Moštěk. Trenér: Zámečník.

Nezdenice – Sušice 1:1 (1:0)

Domácí potřebovali zvítězit a k vysněnému cíli se přiblížili chvíli před přestávkou, kdy z penalty otevřel účet zápasu Floreš. Hosté si ale nakonec odvezli bod, pro který si přijeli. Na konečných 1:1 srovnal v 65. minutě Janošek.

Branky: 42. z pen. L. Floreš – 65. Janošek. Rozhodčí: Bednář. Diváků: 100. Nezdenice: Juriga – Uličník, Kalina, J. Kociňák, L. Kolínek, Sviták, L. Floreš, Struhař, T. Kociňák, Šašinka, Kukuča (67. Skočovský). Trenér: P. Floreš. Sušice: Lašák – Janošek, J. Šlechta, Šur, Hastík, Martin Mikulík, A. Hejda, Fojtášek, Michal Mikulík, Lahola, Horňák. Trenér: S. Šlechta.

Uherský Ostroh – Bílovice 3:1 (0:1)

Do utkání šli v roli jasného favorita domácí, jenže Bílovice je už v 6. minutě zaskočili vedoucí brankou, kterou povedenou ranou obstaral Dujka. Ostrožské trápení ukončil až v polovině druhého poločasu Durna, který tak odstartoval velký obrat. Jeho spoluhráči totiž vzápětí přidali další dvě branky a tři body tak zůstaly na jižním konci okresu.

Branky: 66. Durna, 74. Ondroušek, 89. Pavlas – 6. Dujka. Rozhodčí: Vlk. Diváků: 111. Uh. Ostroh: Mrkva – Čápek, Pavlas, Horák, Nováček, Ondroušek, T. Mrkva (74. Galuška), F. Kovařík (64. Stránský), Durna, Jurčeka (46. Větříšek), Procházka (86. Mojžíšek). Trenér: neuveden. Bílovice: Hanáček – Raichel, J. Dujka, Fojtík (75. Žák), Morava, E. Semela (67. Otáhal), Zlámal, Bližňák, Čechmánek (51. Pravdík), Sedlář, Hlaváček (86. Čejka). Trenér: Gajdošík.

Bánov – Zlámanec 2:4 (2:2)

Oba týmy chtěly na jaře na čtvrtý pokus konečně zažít pocit z vítězství, fotbalisté Bánova si ale budou muset minimálně do víkendu počkat. Po přetahované v prvním poločase totiž po změně stran pálili ostrými už pouze hosté, kteří trestali domácí z rychlých brejků.

Branky: 18. Lux, 28. Velecký – 12. a 84. Šurmánek, 31. a 58. Smolka. Rozhodčí: Králíček. Diváků: 120. Bánov: Goroš – L. Mahdal, P. Mahdalíček, L. Polanský, D. Mahdal (53. Dalajka), Horňák, Velecký, Polák, Guryča (90. Černý), Lux, Kusák (80. L. Čaňo). Trenér: Kopeček. Zlámanec: Melichárek – Vyculík (46. Klučka), Koželuh, Sadil (88. Polášek), Mimránek (81. M. Křen), Blaško, M. Dobrovský, Šurmánek, P. Dobrovský (90. Šnajdar), Smolka, Machala. Trenér: Maquete.

1. Drslavice 17 14 1 2 59:19 43
2. Šumice 16 9 5 2 54:23 32
3. Jarošov 17 10 1 6 55:33 31
4. Havřice 17 8 5 4 44:37 29
5. Uh. Ostroh 16 8 4 4 46:33 28
6. Slavkov 16 7 2 7 23:21 23
7. D. Němčí B 16 7 0 9 33:51 21
8. Bánov 17 6 2 9 40:56 20