Gambrinus liga: Fotbalisté FC Hradec Králové remizovali v posledním zápase podzimu se Slováckem, branku nedali už 282 minut!

Derniéra se Slováckem tak skončila bez branek. Pokud Hradec v klíčové jarní fázi sezony nenajde kanonýra, bude jeho osud v první lize viset na vlásku. Východočeši k zimnímu spánku uléhají s osmnácti body, ale se starostmi.

Úvod první půle? To byl souboj Hradce s gólmanem Filipkem. V 8. minutě odstartoval ďábelskou tříminutovku domácích ranou z pětadvacetimetrů Fischer, kterou brankář Slovácka s obtížemi vyrazil.

Nabuzení „votroci“ si další šanci vypracovali hned vzápětí. Na Rezkův centr si naskočil nehlídaný Dvořák a Filipko míč reflexivně vytáhl na břevno. Padající míč se pak ještě jednou dotkl brankové konstrukce!

A to nebylo vše.

Z hranice vápna „natáhl“ k další bombě Kocourek, Filipkovi střela vypadla z rukavic a míč se plazil podél brankové čáry. Před dobíhajícím Fischerem, před kterým zívala prázdná branka, odkopl míč do bezpečí v poslední chvíli Kuncl. Slovácko se připomnělo až v 22. minutě, kdy Valentův vydařený trestný kop vyboxoval Lindr.

Hradec často ohrožoval soupeře střelami ze střední vzdálenosti. Další podařený moment měl na svědomí Pávek, jenže Filipko si i na jeho projektilu smlsl. Krátce před koncem poločasu se Fujerík prodral přes dvojici bránících Východočechů, ale tutovku napálil pouze do Lindrových nohou.

Po pár minutách druhého dějství chyboval Lindr při výkopu. Toho využil největší útočný klenot Slovácka Švancara, který střílel z hranice šestnáctky, ale Lindr svoji minelu úspěšným zákrokem napravil. V 63. minutě byl znovu v akci Švancara, který lehkou tečí pozměnil centr Fujeríka. Míč naštěstí pro Hradec o půl metru minul pravou tyč Lindrovy svatyně. Domácí se s koncem utkání do nadějných situací dostávali složitěji. V poslední minutě mohl přeci jen změnit skóre Pilař, jenže ztroskotal na výtečném Filipkovi.

Rozhodčí: Zelinka – Dobrovolný, Marek. ŽK: Hájovský – Volešák, Kubáň. Diváci: 4325. Poločas: 0:0.

Hradec: Lindr – Wozniak, Chleboun, Hájovský – Rezek, Pávek, Fischer (78. Hochmeister), Poděbradský – Pilař, Dvořák (66. Černý), Kocourek (69. Štěpán). Trenér: Kotal.

Slovácko: Filipko – Kubáň, Kuncl, Mezlík – V. Valenta, Kordula, J. Valenta (90. Perůtka), Fujerík, Volešák – Švancara (88. Hlůpik), Nestorovski (82. Szmek). Trenér: Soukup.