Broďané domácí premiéru zvládli, rozhodli po půli

Uherský Brod – Fotbalisté ČSK Uherský Brod po dvou venkovních porážkách zvládli premiéru před domácími fanoušky na výbornou a připsali si do divizní tabulky veledůležité tři body. O jeich vítězství rozhodl ve druhém poločase jedinou brankou utkání Lukeš.

22.8.2010

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Domácí nebyli po nepovedeném startu v ideální pozici, do utkání nastupovali s vědomím, že „musí“ vyhrát. „Samozřejmě jsme chtěli naplno bodovat. Soupeř ale po dvou kolech neměl také ani bod, takže jmse věděli, že nás nečeká nic jednoduchého,“ podotkl domácí trenér Lubomír Blaha.

Jeho slova hosté z Nového Města na Moravě v první půli naplňovali a kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby Ondrůšek skvěle nezlikvidoval jejich stoprocentní šanci.

Po změně stran už se ale dirigentské taktovky chopili Broďané. Velké šance Davida a Vaculy sice ještě zůstaly nevyužity, v 67. minutě si však už domácí fanoušci mohli zakřičet gól. Lukeš si naběhl na dlouhý balón od Vaculy, vyhrál souboj s gólmanem Vrchoviny a do prázdné brány nezadržitelně skóroval – 1:0.

„Od té chvíle už jsme měli zápas zcela pod kontrolou, mohli a měli jsme přidat další góly,“ nechal se slyšet Lubomír Blaha. Nevyužité příležotosti Lukeše a Horňáka ale nakonec domácí mrzet nemusely, těsný náskok si pohlídali až do konce.

„Teď nás čeká souboj s dalším nováčkem v Tasovicích. Naše výkony mají stoupající tendenci, tak věřím, že nějaký ten bod přivezeme,“ dodal brodský trenér.

UHERSKÝ BROD – VRCHOVINA 1:0 (0:0)

Branka: 67. Lukeš. Uherský Brod: Ondrůšek – M. David, P. Ligas, Vrága, Horňák – Dvořák (90. L. Ligas), Slinták, Daněk, Zalubil (65. Kukuča) – Vacula (83. Josefík), Lukeš. Trenér: L. Blaha.

22.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Probační a mediační služba pomáhá obětem trestných činů také v Uherském Hradišti

Blanka Rašticová při výkladu historie Uherského Hradiště.

Čaje před pátou v Hradišti přiblíží 760letou historii královského města

Čaniga dostal 11,5 roku.Odvolá se?

Zlín – Okrádali stát na spotřební dani z lihu – výše způsobené škody dosáhla na 1,29 miliardy korun. Pavel Čaniga, bývalý jednatel Likérky Drak má strávit podle rozsudku krajského soudu ve Zlíně 11,5 roku ve vězení. Jeho kolega, šéf jedné z distribučních společností Likérky Drak Robert Sedlařík o rok a půl méně. Oběma soud nařídil také propadnutí majetku.

„Proč pálíme korán? Chceme podpořit slovenskou aktivistku, která řekla svůj názor a byla za svůj čin zatčena," komentoval David Nepimach ze Zlína akt, při kterém v pondělí ve Zlíně společně s desítkou zúčastněných spálil na cyklostezce na Vršavě svatou knihu muslimů.

Přežila GULAG. Drama plné násilí líčila v Hradišti oněmělým posluchačům

Uherské Hradiště – „Přežila díky odvaze, statečnosti, pokoře, pracovitosti, ale především díky víře. A právě proto tady dnes s námi může být," vítá ředitel uherskohradišťské knihovny B. B. Buchlovana Radovan Jančář ve čtvrtek 16. února navečer 85letou Věru Sosnarovou ve zcela zaplněné čítárně.

Slovácko podalo protest, rozhodčí prý dvakrát hrubě chyboval

Uherské Hradiště – Vedení 1.FC Slovácko se cítí po utkání s Jabloncem poškozeno a rozhodlo se podat protest na výkon hlavního rozhodčího Jiřího Houdka. Představitele klubu rozzlobily dva sporné momenty, když nejprve podle nich hlavní arbitr ve 47. minutě neodpískal úmyslné hraní rukou hostujícího hráče v pokutovém území Jablonce a v 72. minutě vyloučil domácího záložníka Vlastimila Daníčka.