VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VOJTĚCH TRUBAČÍK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hradišťští bezdomovci se začali stahovat do Rybáren

HLASUJTE V ANKETĚ / Když před osmy lety poprvé zavítala Yveta Machálková do Rybáren, místní část Uherského Hradiště, překvapil jí klid a atmosféra čtvrti, která se nachází pouze pár desítek metrů od centra města.

Hradišťská radnice nepochybila, říká kontrola

Tři kontrolní skupiny od 19. prosince prověřovaly smlouvy, dodatky a postup města Uherského Hradiště vůči zhotoviteli tamního aquaparku společnosti UNISTAV.

Parkovací dům u staroměstského nádraží? Projekt za 70 milionů

Třípodlažní parkovací dům za sedmdesát milionů korun, který by umožnil třem stovkám řidičů bezpečně odstavit svůj vůz u staroměstského vlakového nádraží. Takovou variantu přednádraží vedení tamní radnice v březnu odsouhlasilo.

Stát chce zrušit železniční přejezd uprostřed Šumic

Celkem tři železniční přejezdy křižují obec Šumice. Vjezd na ten prostřední u pálenice však může pro řidiče představovat bezpečnostní riziko. Aby se z něj totiž dostali, musejí nejprve dát přednost jedoucím autům na přilehlé hlavní silnici.

Změny. Stane se Staré Město rájem jednosměrek?

Za Špicí, Za Radnicí, v Jezuitské, na Novém světě, v místní části Špitálky a prakticky kdekoliv, kde jsou dlouhodobé problémy s parkováním. Staroměstská radnice připravuje revoluční změny pro dopravu ve vyjmenovaných uličkách.

ZUŠka vyjde o třetinu levněji. Výběrové řízení ušetřilo městu dvacet milionů

O třetinu se podařilo Uherskému Hradišti snížit částku za opravu budovy tamní Základní umělecké školy ve vypsaném výběrovém řízení.

Slovácké léto 2017 přivítá Michala Hrůzu, Iné Kafe i špičku plážového volejbalu

Jubilejní desátý ročník Slováckého léta letos představí několik novinek. Mimo klasické sportovní klání v plážovém volejbalu, fotbalu, házené a petangu doplněné o turnaj ve stolním fotbale a běžecké či inline závody, čeká návštěvníky od 30. června do 9. července také jeden z nejprestižnějších turnajů beachvolejbalu v České republice Staropramen Cool Super cup.

O Smrtné neděli a tradici nošení létečka a Marka

REPORTÁŽ / Už když jsem se dozvěděl, že mám zmonitorovat zvyk nošení létečka v Hradčovicích a okolních obcích, mísil se ve mně pocit zvědavosti s mírným zklamáním. Musím se totiž přiznat, že zrovna v neděli nemám ve zvyku být ranním ptáčetem, a kromě výjimek trávím pod peřinou téměř celé dopoledne.

AKTUALIZOVÁNO

Křest Slováckého magazínu zahájil veletrh cestovního ruchu v Hradišti

Komorní atmosféru pěti vystavovatelů nahradil po sedmi letech zaplněný sál uherskohradišťské Reduty s více jak padesáti nabídkami toho nejlepšího, co lze na Slovácku nalézt.

Podolí půjde do nových voleb bez klasických stran, ve Svárově kandiduje nové uskupení

Politické otřesy, které minulý rok pamatují obyvatelé Podolí, přežila do předčasných voleb pouze jediná strana Alternativa pro Podolí. Právě ta získala nejvíce mandátů v roce 2014 a v nezměněném složení se chystá jako favorit i do letošních předčasných voleb 20. května.

Kam za lékařem ve Starém Městě? Zdravotní středisko obsadí na půl roku dělníci

Od června se přemístí dva praktičtí lékaři do prostor staroměstské Základní umělecké školy a jeden do Domu pečovatelské služby na Kopánkách.

Košt slivovic doplnila pálenka z dýní

Minulý rok byl pro pěstitele ovoce v Nivnici kritický. Teploty kolem minus osmi stupňů, které panovaly vloni na začátku května totiž většinu úrody zničily.

Svým vínem přispěla do koštu ve Vlčnově i devětaosmdesátiletá vinařka

Když ve třiadevadesátém roce zemřel Jarmile Solíkové manžel, nezbývalo jí, než převzít po jeho vzoru malý sádek a pokusit se sama o pěstování hroznů a výrobu vína.

Mají se ulice Starého Města zjednosměrnit? Co vy na to?

HLASUJTE V ANKETĚ / Vyřešilo by podle Vás komplikovanou dopravní situaci v mnoha obytných čtvrtí Starého Města hromadné zjednosměrnění ulic?

AKTUALIZOVÁNO

Na koštu pálenek v Boršicích chutnali i melounovici

Raritní kousky, které lze s jejich specifickou chutí těžce zařadit mezi ostatní pálenky. I ty přinesl letošní už čtvrtý košt pálenek v Boršicích konaný v sobotu odpoledne v místním kulturním domě.

V Chřibech vyletělo auto ze zatáčky. Škoda přesáhla sto tisíc korun

Před osmou hodinou večerní v sobotu 1. dubna vyjela záchranná služba spolu s hasiči a policisty na komunikaci 1/50 v oblasti Chřibů.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči krotili rozsáhlý požár rodinného domu v Kostelanech nad Moravou

Krátce po jedné hodině odpolední v sobotu 1. dubna vyjeli profesionální hasiči z Uherského Hradiště, ale i dobrovolné jednotky hasičů k rozsáhlému požáru, který zachvátil rodinný dům v Kostelanech nad Moravou. Celkem osm zásahových vozidel nakonec zkrotilo oheň, jehož příčina je zatím neznámá.

Jidášky a mazance. Slovácké muzeum představilo tradiční Velikonoce

Vůně kynutého těsta a dozlatova upečených bochníků přilákala v sobotu prvního dubna řady návštěvníků do Slováckého muzea. V hlavní budově muzea se totiž uskutečnila na několik měsíců poslední akce ze série Vaříme v muzeu. Ta byla tentokrát zaměřena na tradiční jídla, které na Slovácku nesměly chybět na velikonoční tabuli.

Muzeum totality má zabrat tři podlaží hradišťské věznice

Pokladna, informace, depozitáře, sklady, ale i památník a dvě expozice. Dohodu o prostorách, kde by mělo vzniknout mimo jiné také muzeum totality v bývalé uherskohradišťské věznici, má vedení Uherského Hradiště už na stole.

Obyvatelé kritizují mizící zeleň ze Sadské výšiny v Uherském Hradišti

Jediná národní kulturní památka na území Uherského Hradiště prochází v těchto dnech výraznými změnami. V archeologické lokalitě Sadská výšina však podle některých tamních obyvatel dochází až k přehnaně intenzivnímu odstraňování dosavadní zeleně.

Nejlepší slivovici Slovácka uložili pod zem. Archivovat se bude desítky let

VIDEO / Prosklená vitrína v podlaze Muzea lidových pálenic ve Vlčnově obsahuje po středě 29. březnu další vzácný kousek. Dosavadních pět lahví šampiónů z předchozích ročníků Slováckého koštu slivovice, kde se o triumf utkávají nejlepší pálenky z celého regionu, doplnil svým vzorkem vítěz roku 2016 Josef Niesner ze Salaše.

Brodské muzeum zahájilo Dny Komenského obnoveným vstupem a expozicí

Celých pětadvacet let čekalo muzeum J. A. Komenského na větší obnovu svých vnitřních prostor. Její podobu mohli návštěvníci vůbec poprvé spatřit v úterý 28. března na slavnostním programu při zahájení pětidenního programu Dnů Komenského s názvem Brána ideálů otevřená.

VIDEO: Prvního občánka Uherského Hradiště přivítal starosta na radnici

Tak, jako každoročně, ani letos neopomenulo vedení Uherského Hradiště odměnit deseti tisíci korunami a pamětním listem prvního občánka, který se narodil v roce 2017 v Uherském Hradišti.

Vypít 66 litrů vína jsou zváni všichni kdo nám pomohli vyhrát, tvrdí vítězové soutěže

ROZHOVOR /  Aktuálnímu ročníku soutěže Slováckého deníku O nejpohlednější stárkovský pár letos dominovala dvojice Tomáš Lyko a Eva Šáchová z Popovic. Čtyřiadvacetiletý správce tamního areálu Amfik Bukovina a dvaadvacetiletá studentka okouzlili svojí fotkou z hodů nejvíce čtenářů Slováckého deníku.

Obce bojují proti vyvážení kalů na pole. Vadí jim zápach i jejich původ

Nesnesitelný zápach bránící lidem otevírat okna nebo si užívat odpočinku na zahrádce u rodinného domu. Jakmile zemědělci začnou rozvážet po polích čistírenské kaly, mění se pro obyvatele nejbližších nemovitostí jarní idylka v hermeticky uzavřené domácí vězení.

K hrníčkům s nástavcem na ohřev pečiva přivedla studentskou firmu babička

Každý den musí vstávat o čtyřicet minut dřív než většina spolužáků. Tak dlouho totiž trvá osmnáctileté Zuzaně Půčkové, než ze Skoronic u Kyjova dorazí do Obchodní akademie v Uherském Hradišti.

Akademie hradišťského Gymnázia: folklor, balet, rock a filmy v jednom balení

Osmadvacet vystoupení plných pohybového, pěveckého, dramatického či muzikálního talentu obsahoval bohatý program představený letošní Akademií Gymnázia Uherské Hradiště.

Opravy kašny na Masarykově náměstí se protáhnou do listopadu

Jenom chvíli poté, co se veřejnosti odhalila nově opravená kašna na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti, už stavební oplocení zakrývá výhled na druhou kašnu na Masarykově náměstí.

Divočáci rozryli svah u školy v Bojkovicích a "úřadovali" ve městě

Radikální zásah, takové je rozhodnutí bojkovických myslivců, v reakci na atak divočáků, kteří před několika dny svými kly doslova rozkuchali svah u sportoviště základní školy v Bojkovicích. Ten vzali útokem stejně tak, jako zemědělské pozemky a pár zahrad v tamní lokalitě Žleby.

Policie ČR v Ostrohu zůstane. Odkoupenou budovu městem chce nadále využívat

Když v roce 2014 začalo krajské ředitelství policie ve Zlíně uvažovat nad prodejem zbytečně rozsáhlé budovy obvodního oddělení v Uherském Ostrohu, prvním adeptem na její odkup bylo samo město.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies