VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VOJTĚCH TRUBAČÍK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Odstraňování kalu na nádrži Ordějov odhalilo poklady ze záplav roku 2013

Bánov – Těžká technika na vodní nádrži Ordějov u Bánova už třetím týdnem čistí její odkalovací nádrž od usazenin. Namísto bahna, kalu a polámaných dřevin však pracovníci Povodí Moravy vytahují zpátky na souš také králíkárny, popelnice či drobné vybavení domácností. Nenalezli však bájnou Atlantidu.

Porazil jsem rakovinu, přizná ve 13. komnatě Radek Balaš

Uherské Hradiště - Jméno režiséra Radka Balaše zná většina diváků především jako porotce taneční soutěže StarDance - Když hvězdy tančí, kde hodnotí pohybové kreace známých osobností. Milovníci divadla ale vědí, že jednapadesátiletý režisér už třicet let spolupracuje se Slováckým divadlem, pro které vytvořil jeho nejúspěšnější, především muzikálové inscenace.

Další obrazy byly ukradeny z Portálu a polyfunkčního domu

Uherské Hradiště – Novoroční krádež tří obrazů z Galerie Sova v Uherském Hradišti po týdnu následoval výpad zlodějů do starožitnictví v Otakarově ulici, nacházející se jen pár metrů od prvního vyloupeného obchodu. Tam sebrali další tři obrazy, čímž ale loupežná série neskončila.

AKTUALIZOVÁNO

Konec obecní hospody? Dlouholetý provozovatel v Hluku končí

Hluk – Výpověď z nájmu v prostorách obecní restaurace v Hluku dostali na stůl radní města na začátku letošního února. Osmiletý provozovatel pohostinského zařízení v blízkosti tamního náměstí končí s podnikáním ze zdravotních důvodů. Narychlo proto vypsali výběrové řízení hledající nového restauratéra. Přestože však mají zájemci na podání nabídek už jenom týden, zatím se městu nikdo nepřihlásil.

Veletiny usilují o bariéru proti hluku. Zatím marně

Veletiny /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Už řadu let poukazují někteří obyvatelé obce Veletiny na nadměrný hluk z provozu silnice I/50 procházející nedaleko jejich domů. Své o tom ví také osmatřicetiletý Jiří Abrahám. Ten již sedm let žije v domě vzdáleném pouhých třicet metrů od jedné z nejfrekventovanějších komunikací na Slovácku a tvrdí, že jej před hlukem projíždějících kamionů může ochránit pouze protihluková stěna.

Nivnická Beseda dostala konečnou podobu

Nivnice /VIZUALIZACE/ – Přelomovým by se dalo označit poslední únorové zasedání zastupitelů v Nivnici. Na jeho programu totiž bylo projednávání již hotových plánů generální obnovy chátrající restaurace Beseda, kterou obec odkoupila do svého vlastnictví před čtyřmi lety. Dlouhým diskuzím, zdali Besedu zbourat či opravit, popřípadě jak využít její prostory, je tak definitivní konec.

Dětskou soutěž Zazpívej, slavíčku povede poprvé Dům kultury v Uherském Brodě

Slovácko – Málokterá pěvecká soutěž na Slovácku má tak bohatou historii a je stejně populární jako přehlídka dětských interpretů lidových písní Zazpívej, slavíčku. Letošní už dvaačtyřicátý ročník pěveckého klání navíc slibuje jednu podstatnou novinku.

Obce na Uherskobrodsku se obávají skokového zdražení odvozu odpadu

Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Před velkým úkolem, kvůli budoucímu skokovému zdražení vývozu komunálního odpadu, stojí obce na Uherskobrodsku. Jejich obyvatelé se totiž do několika let musejí naučit mnohem poctivěji třídit odpad, který v současnosti vyhazují do svých popelnic. Hrozí totiž, že by vývoz popelnic mohl být během několika let jednou z nejdražších položek v jejich veřejných rozpočtech.

Definitivní zákaz vjezdu k ostrožským jezerům? Odvolání chatařů Zlínský kraj zamítl

Ostrožská Nová Ves /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Už třetí sezónu museli chataři z oblasti jezer u Ostrožské Nové Vsi dbát na zvýšené bezpečnostní opatření zakazující vjezd motorových vozidel do ochranného pásma zdroje pitné vody. Proti absolutnímu zákazu vjedu ke svým nemovitostem u jezer i proti výjimce, která jim povolovala pouhých pět návštěv ročně svých chat automobilem, však od začátku chataři bojovali.

AKTUALIZOVÁNO

Kavárna přímo na Masarykově náměstí v Brodě? Kritici návrh ztrhali

Uherský Brod – Hrůza, hnus, vůbec se tam nehodí. Takové reakce diskutujících převažovaly pod příspěvkem návrhu nové kavárny, která mohla vzniknout přímo na uherskobrodském Masarykově náměstí.

Nedostatečné odklizení sněhu kritizuje i starosta Hradiště. Budou ho reklamovat

Uherské Hradiště /HLASUJTE V ANKETĚ/ -  „Musím se omluvit obyvatelům, kterým nedostatečně odklizený sníh způsobil potíže," přiznal na tiskové konferenci ve středu 8. února starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

AKTUALIZOVÁNO

Práce na sídlišti Štěpnice začínají. V první fázi bude upravena zeleň

Uherské Hradiště – Odstranění nebezpečných a stabilně narušených dřevin, výsadba nových stromů, doplnění části aleje lemující páteřní komunikaci ve Štěpnicích, ale i založení travnatých parků. To vše bude náplní pracovní doby zaměstnanců společnosti Florstyl, která vyhrála výběrové řízení na revitalizaci zeleně ve Štěpnicích s nabídkou mírně přesahující jeden milion sto tisíc korun..

Hradiště odmění Lubomíra Tomečka cenou za mimořádný přínos sportu

Uherské Hradiště – Při každoročním oceňování nejlepších sportovců města Uherského Hradiště je jednou z vyhlašovaných kategorií také Cena za mimořádný přinos sportu. Ta letos bude na slavnostním vyhlašování 3. března v Redutě udělena jednasedmdesátiletému učiteli, trenéru a rozhodčímu Lubomíru Tomečkovi.

Nová interna na obzoru. Nemocnice v Hradišti by mohla začít s výstavbou už v květnu

Uherské Hradišti – Na první pohled stejně majestátní a prostorná budova jako ta z roku 2014. Tak zatím vypadají plány Uherskohradišťské nemocnice na stavbu nové interny, která by měla být umístěna v těsné blízkosti za centrálním objektem chirurgických oborů vybudovaným v roce 2014.

AKTUALIZOVÁNO

Jarošovský pivovar oficiálně otevřel. Do konce roku chce uvařit deset druhů piv

Uherské Hradiště, Jarošov – Ten kdo zná Jarošov, zná pivovar. Už zase si můžou zpívat obyvatelé místní části Uherského Hradiště známou písničku od Argemy, aniž by museli nostalgicky vzpomínat na doby, kdy se v Jarošově vařilo pivo. Ve středu 8. února totiž oficiálně otevřel svoji výrobu obnovený Jarošovský pivovar. 

Kauza ředitele DDM v Brodě měla dohru mezi zastupiteli

Uherský Brod – Už více než měsíc je mezi zastupiteli Uherského Brodu i ve vedení města nejčastěji skloňováno jméno ředitele tamního Domova dětí a mládeže (DDM) Aleše Řezníčka. Ten totiž na sklonku minulého roku rozjel dotační program Zvyšování kompetence žáků středních škol bez maturitní zkoušky za 25 milionů korun, aniž by o jeho realizaci informoval zřizovatele, tedy brodskou radnici.

Ministryně Marksová v Hradišti dostala darem panenku v mařatickém kroji

Uherské Hradiště – Chráněnou dílnu Lidumila, centrum Akropolis i středisko CESTA Diakonie ČCE navštívila v pondělí 6. února ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD. Svoji okružní cestu po metropoli Slovácka však zahájila ve společnosti Altech, která se už čtvrtstoletí věnuje výrobě schodišťových plošin a pomůcek pro imobilní osoby.

Boršice podaly trestní oznámení na CGM Morava

Boršice – Lednové zastupitelstvo v Boršicích schválilo vymáhání dvou a půl milionové částky po stavební společnosti CGM Morava. Zastupitelé obce odsouhlasili také tajnou volbou podání trestního oznámení na statutární zástupce CGM Morava, kteří podle jejich mínění už dávno věděli o záporném hospodaření společnosti, přesto nepodali návrh na insolvenci a nadále nabírali zakázky za podlimitní ceny.

Vleky v pátek spustí i Ski areál Štrbáň ve Květné

Strání – Celé tři roky zel prázdnotou lyžařský areál Štrbáň ve Strání-Květné. Nemožnost využití vodních zdrojů k zasněžování, v kombinaci se slabými zimami, byly hlavními příčinami toho, proč si sjezdovku dlouhou pět set metrů s téměř devadesátimetrovým převýšením nemohl žádný lyžařský nadšenec využít.

VIDEO: Ruina z 80. let šla k zemi, už dále nebude strašit Uherské Hradiště

Uherské Hradiště – Okresní středisko dětí a mládeže (OSDAM), velkolepý záměr komunistického režimu vybudovat v Uherském Hradišti na konci 80. let minulého století centrálu pro děti z celého regionu, nemohl přijít v nevhodnější chvíli.

V muzeu uvaří sekanou a karbanátky

Uherské Hradiště – Recepty na mleté maso od našich babiček a prababiček představí na sedmém ročníku akce Slováckého muzea v Uherském Hradišti Vaříme v muzeu. Od sobotní deváté hodiny ranní si tak v sobotu mohou návštěvníci připomenout autentickou kuchyni z období začátku druhé poloviny 20. století.

Ventilátor v Hradišťské nemocnici osobně předala za Kapku Naděje Vendula Pizingerová

Uherské Hradiště – Mezi dlouhodobé spolupráce Kapky Naděje patří i ta s Uherskohradišťskou nemocnicí. Ve čtvrtek 2. února se nově mezi dary nadačního fondu zapsal také plicní ventilátor v hodnotě tři sta padesáti tisíc korun. Osobně jej lékařům dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice dojela předat prezidentka Nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Pizingerová.

AKTUALIZOVÁNO

V Dolním Němčí se propadlo zastřešení skladového přístřešku firmy Formika

Dolní Němčí – Náporu čerstvého sněhu ve čtvrtek 2. února v noci neodolala a propadla se dovnitř část skladového přístřešku firmy Formika v Dolním Němčí. Uvnitř se v té chvíli údajně nikdo nenacházel, proto také nedošlo k žádnému zranění. Hasiči, kteří se dostavili na místo byli vzápětí odvolání s tím, že si majitel úklid následků události zajistí sám.

Silnice první třídy jsou plně sjízdné. Přes noc napadlo sedm centimetrů sněhu

Slovácko – Sněhová nadílka ze středy 1. února na čtvrtek byla podstatně méně vydatnější, než tomu bylo v předcházejících dnech. Ačkoliv začal padat sníh už v pět hodin odpoledne, poslední sněhové srážky ustávaly už kolem středeční deváté večerní. I proto silničáři mohli ráno hlásit, že silnice první třídy jsou odklizené a plně sjízdné.

Lopaty do ruky! Na Slovácku napadlo místy až čtyřicet centimetrů sněhu

Slovácko – Opožděné autobusové spoje, žáci nestíhající příchod do škol, nebezpečné pády, úrazy a uklízecí čety s lopatami na každém rohu. Tak to vypadalo v regionu Slovácka den poté, co v úterý zasáhla celé území Zlínského kraje sněhová kalamita.

Samé jedničky. Prvňáci si přebírali své první vysvědčení

Uherské Hradiště – Úsměvy na tvářích, nedočkavý a trochu i nervózní posed v lavicích, které jindy představují místa plné soustředěné koncentrace a jásání při předstoupení učitelky třídy první A Veroniky Strakové. Právě tak to včera vypadalo na Základní škole UNESCO v Uherském Hradišti, kde celkem devětačtyřicet prvňáků dostalo své první pololetní vysvědčení.

Silničáři se pustili do práce. Sníh má pokrýt celý okres

Slovácko – Sněhové srážky postupující na území Zlínského kraje ze západu dorazily kolem druhé odpolední hodiny na hranici okresu Uherské Hradiště. První výjezdy sypačů Správy a údržby silnic Slovácko mířily do Chřibů, konkrétně na cestu vedoucí buchlovskými kopci. Postupem času by však měli silničáři zasahovat v celém regionu.

Za zateplení haly musel Hluk vrátit část dotací. Peníze však bude chtít zpátky

Hluk – Lednové zastupitelstvo města Hluku mělo na svém zasedání jediný bod k projednání. Jeho svolání bylo totiž iniciované vyměřenou pokutou v souvislosti s dva a půl roku starou investiční akcí v podobě zateplení sportovní haly v Hluku.

Hradiště bude znovu jednat o parkovišti ve Štěpnicích

Uherské Hradiště - V roce 2014 schválili zastupitelé Uherského Hradiště změnu kupní smlouvy na výstavbu bytových domů v nové lokalitě Štěpnice Zahrádky. Mimo jiné se tyto změny týkaly také vypuštění podmínky, která zavazovala stavební firmu MANAG, aby vybudovala kromě bytovek také parkovací dům či veřejné parkoviště v dané lokalitě.

Co je v Brodě? Turistické informace získají zájemci na novém webu

Uherský Brod – Od nového roku otevřel své internetové brány nový turistický portál města Uherský Brod. Historii, kulturu či pověsti o městu, tipy na zajímavé brodské památky, trasy pro výletníky či přehled služeb tak budou mít návštěvníci stránek www.cojevbrode.cz k dispozici přehledně a na jednom místě. Náklady na novou internetovou prezentaci dosáhly částky okolo padesáti tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies